Filipçe: Deri në fund të muajit presim 600 mijë vaksina

Deri në fund të muajit në vend pritet që në vend të arrijnë rreth 600 mijë vaksina, me çka do të rritet dinamika e vaksinimit, përkatësisht brenda dy javësh pritet që të gjith 180 mijë qytetarët e paraqitur të marrin termin për vaksinim. “Insformacioni ynë I fundit është se 100 mijë vaksina Fajzer nëpërmjet sistemit […]

VIDEO| Bekim Saliu a do të jetë kandidat i AA-ASH në Çair? Tregon ekskluzivisht për “Target”

Sonte në një intervistë ekskluzive për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, ka folur Sekretari i Përgjithshëm i “Alternativa”, Bekim Saliu. Me të do bashkëbisedojmë për reformat të cilat ndodhën në “Alternativa”, si funksionin koalicioni me Aleancën për Shqiptarët, si dhe për zgjedhjet lokale. – Pse ndodhën pikërisht tani reformat në “Alternativa”? – A do të jetë […]

Homazhe përkujtimore me rastin e 35 vjetorit të rënies së Xhemil Islamit

Halil Snopçe në facebook: Homazhe përkujtimore me rastin e 35 vjetorit të rënies së Xhemil Islamit. Me rastin e 35 vjetorit të rënies së Xhemil Islamit, sot bashkë me Kryetarin e Komunës së Gostivarit, Dr. Arben Taravari, e nderuam këtë hero duke bërë homazhe te vendprehja e tij në fshatin Raven. “Kosova Republikë”, “Duam shkolla […]

Në fillim të korrikut Philip Reeker vjen në Ohër

Departamenti Shtetëror i SHBA-ve mbrëmë njoftuan se ushtruesi i detyrës, zëvendës-ndihmë Sekretari i SHBA-ve për Evropë dhe Euroazi, Philip Reeker, nga 1 korriku deri më 3 korrik do të jetë për vizitë në Ohër. “Ambasadori Reeker në Ohër do të arrijë më 1 korrik, për të marrë pjesë në konferencën ‘Road to Prespa’, dhe ta […]

VIDEO| Bekim Saliu: Me Aleancën për Shqiptarët kemi bashkëpunim perfekt

Sonte në një intervistë ekskluzive për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, ka folur Sekretari i Përgjithshëm i “Alternativa”, Bekim Saliu. Me të do bashkëbisedojmë për reformat të cilat ndodhën në “Alternativa”, si funksionin koalicioni me Aleancën për Shqiptarët, si dhe për zgjedhjet lokale. “Ne tashmë disa muaj kemi filluar me përgatitjet tona për fitore plebishitare […]

VIDEO| Bekim Saliu: Pasi mashtrimet blu u përmbyllën me “kryeministrin shqiptar”, tash pason cikli i gënjështrave jeshile

Sonte në një intervistë ekskluzive për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, ka folur Sekretari i Përgjithshëm i “Alternativa”, Bekim Saliu. Me të do bashkëbisedojmë për reformat të cilat ndodhën në “Alternativa”, si funksionin koalicioni me Aleancën për Shqiptarët, si dhe për zgjedhjet lokale. “Cikli i mashtrimeve blu u përmbull me genjeshten e madhe për “kryeministër […]

Priten gypat e oksigjenit në Spitalin e Kërçovës, vjedhësi deshi t’i shesë si bakër!

Kërçova mezi arriti të sigurojë të gjitha mjetet dhe pajisjet në Covid qendrën e saj për t’u ballafaquar me pandeminë. Këtu janë të instaluara bombolat e oksigjenit të cilat ndihmojnë pacientët me Covid-19 që kanë probleme me frymëmarrjen. Po me sa duket për disa njerëz pak rëndësi ka funksioni i këtyre gypave. Vjedhës, duke mos […]

VIDEO| Bekim Saliu: Fitorja jonë nuk mbështetet në përçarjen e BDI-së, por në punën tonë

Sonte në një intervistë ekskluzive për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, ka folur Sekretari i Përgjithshëm i “Alternativa”, Bekim Saliu.  “Keqpërdoruesit e deritanishëm të Komunës së Çairit mbi të gjitha nuk duhet ti frikëson ndonjë emër i përveçëm por vetëdija për mashtrimët e bëra në disa cikle më radhë. Ata i frikëson: uzurpimi i hapësirave […]SportMë Shumë

Gjermania tregon edhe njëherë tjetër se nuk vdes kurrë, i shënon katër gola Portugalisë

19/06/2021 0

Pancerat marrin fitoren e parë në grup, duke mposhtur 4-2 Portugalinë dhe duke u pozicionuar tashmë të dytët pas Francës. Pas një goli të anuluar të VAR për gjermanët, ishte Portugali që realizoi e para. Një kundërsulm rrufe. Bernardo Silva gjeti Diogo Jota, që më pas ka pasur për Ronaldon, ... Read More