Category: Bota

Erdogan përcjell nga avioni situatën me zjarret në Turqi

31/07/2021

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka vizituar jugun e Turqisë, për ta parë nga afër situatën me zjarret. Agjencia shtetërore e lajmeve, Anadolu, tha se ... Read More

‘Mbretëresha’ e kriptomonedhave zhduket me $13mld në Bitcoin, në supermashtrimin botëror (fotot)

30/07/2021

Dr. Ruja Ignatova ishte tekstualisht “Mbretëresha e kriptomonedhave” – ose të paktën këtë donte që investitorët e saj të besonin. Sipërmarrësja e arsimuar në universitetin ... Read More

Video/ Debati përfundon me grushte mes dy politikanëve

22/07/2021

Ka përfunduar me grushte debati politik në një televizion në Moldavi. Anëtari i Partisë së Ndryshimit, Sergiu Tofilat u konfliktua me ish-zv.Ministrin e Brendshëm, Ghenadie ... Read More

Rreth 100 miliardë dollarë ‘zhduken’ nga tregu i kriptovalutave, Bitcoin zhvlerësohet për 50 për qind

20/07/2021

Bitcoin ra nën 30 mijë dollarë për herë të parë që nga 22 qershori duke tërhequr më poshtë kriptovalutat. Sipas CoinMarketCap, rreth 100 miliardë dollarë ... Read More

Sot është Dita e Arafatit

19/07/2021

Dita e Arafatit është dita e nëntë e muajit Dhulhixhxhe, një ditë para ditës së Kurban Bajramit. Dita e Arafatit është e veçantë, pasi ajo ... Read More

Turqia, donatorja e dytë më e madhe në glob

14/07/2021

Turqia vazhdon të jetë një nga donatorët më të mëdhenj humanitarë në rend global, duke shpenzuar miliarda dollarë ndihmë, sipas një raporti të fundit nga ... Read More

(VIDEO) Hapet pishina më e thellë në botë nga Dubai

10/07/2021

Dubai hap pishinën më të thellë në botë. Njëri ndër vendet më të mira në botë siç është Dubai, sapo ka hapur një atraksion tjetër ... Read More

Princesha “heq kurorën” dhe vesh uniformën ushtarake

09/07/2021

Princesha 18-vjeçare e Belgjikës u fotografua ndërsa kryente stërvitje në Akademinë Ushtarake Mbretërore. Elisabeth, vajza e madhe e mbretit Philippe dhe Mbretëreshës Mathilde dhe trashëgimtare ... Read More

I detyron meshkujt të martohen me nga dy gra, shpërthen revolta ndaj mbretit absolut

09/07/2021

Kohë revolte, në vendin e fundit afrikan që drejtohet zyrtarisht nga një monark absolut. Bëhet fjalë për Eswatinin, i njohur deri në vitin 2018 si ... Read More

Merkel: Tre milionë doza të vaksinës për Ballkanin Perëndimor

05/07/2021

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas një takimi virtual me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në kuadë të Procesit të Berlinit, ka bërë të ditur se Gjermania ... Read More

Polici hero, futet në mes të flakëve dhe shpëton 23-vjeçarin amerikan që po rrezikonte të digjej (VIDEO)

04/07/2021

Një polic në Miçigan të SHBA-ve është duke u konsideruar si hero, pasi shpëtoi nga një vdekje e mundshme një shofer të përfshirë në një ... Read More

Shikoni se ç’i bëri këtij qyteti kanadez temperatura 50 gradë (VIDEO)

04/07/2021

Kanadaja është përballur me nxehtësi të paparë gjatë ditëve të fundit. https://www.youtube.com/watch?v=-7JQV6IGviU Kështu, të martën u mat një temperaturë prej 49.6 gradë në qytetin e ... Read More