Category: Sport

ZBULOHET: Ja sa milionë i kushtuan Milanit 12 nënshkrimet e vitit 2020/21

26/10/2021

Shuma që AC Milan shpenzoi për operacionet e tyre të ardhshme për sezonin 2020-21 është zbuluar në llogaritë financiare të klubit. MilanNeës ka marrë akses ... Read More

“Daja me fat, deklaratat e Ramës luks”, Duro analizon derbin, zbulon pikat e dobëta të Partizanit

26/10/2021

Derbi i kryeqytetit prodhoi pak spektakël por mbetet një sfidë që nuk i humbet kurrë shkëlqimi dhe rëndësia. Në një 90-minutësh me pak rastet ai ... Read More

Dorëzohet Vedat Muriqi, kërkon largimin nga Lazio

26/10/2021

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi ka kërkuar largimin nga skuadra e Lazios, ka raportuar të martën sajti italian “Calciomercato”. Mësohet se Muriqi dëshiron ... Read More

Shkëmbimi që nuk e priste askush: Dumfries transferohet te rivalët e Interit

26/10/2021

Gati shkëmbimi spektakolar, Denzel Dumfries transferohet te rivalët e Interit. Mbrojtësi i Interit, Denzel Dumfries mund të largohet nga Meazza pas vetëm disa muajve me ... Read More

Befasi e madhe: Gabriel Jesus në janar tek gjiganti italian

26/10/2021

Guardiola nuk e do më: Gabriel Jesus në janar tek gjiganti italian. Gabriel Jesus pritet që të jetë njëri nga futbollistët e parë që do ... Read More

Serbia ndaloi pjesëmarrjen e boksierëve në Botërorin e Beogradit, ambasadori gjerman në Kosovë: Shembull i Ballkanit të mbyllur jo të hapur!

26/10/2021

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, ka reaguar në lidhje me ndalimin e bërë nga Serbia për pjesëmarrjen e sportistëve kosovarë në Kampionatin Botëror të ... Read More

Hazard, xhevahiri mbi 100 milionësh që ende nuk ka debutuar në “El Classico”

26/10/2021

Rekordi i tmerrshëm i Hazard, ende nuk ka debutuar në “El Clasico”. Koha e sulmuesit Eden Hazard te Real Madrid deri me tani është vërtetë ... Read More

Insigne po transferohet te rivali i Napolit

26/10/2021

Gjiganti i Serie A gati për surprizën e madhe! Lorenzo Insigne padyshim që është objektivi i Interit që kjo e fundit po e kërkon me ... Read More

Hazard me rekord të tmerrshëm te Real Madrid

26/10/2021

Rekordi i tmerrshëm i Hazard, ende nuk ka debutuar në “El Clasico”. Koha e sulmuesit Eden Hazard te Real Madrid deri me tani është vërtetë ... Read More

Milan merr lajmin e madh për Diazin

26/10/2021

Brahim Diaz shërohet nga COVID-19. Sulmuesi i AC Milanit, Brahim Diaz ka testuar negativ me COVID-19. Spanjolli mungoi në ndeshjet e fundit për “Rossonerët”, shkaku ... Read More

Shpërthimi i Olsi Ramës: Hamit lezhjani është përsëritës dhe ngelës. Do reflektoj nëse ia vlen të merresh me këtë punë

26/10/2021

Humbja ndaj Tiranës ka lënë shije të humbur te Partizani që këtë sezon ende nuk ka gjetur rrugën e fitores. Pas ndeshjes, drejtori klubit Olsi ... Read More

Ancelotti bën gjestin e madh, i ofroi mbështetje Koemanit pas ‘El Clasicos’

26/10/2021

Përkundër se janë armiq në fushë, Ancelotti i ofroi mbështetje Koemanit pas ‘El Clasicos’. Carlo Ancelotti dhe Ronald Koeman treguan përzemërsi dhe solidaritet të vërtetë ... Read More