Category: Kuriozitete

Gazetari shqiptar që u bë fermer gomaricash

27/11/2022

Me një fermë të rrallë – vetëm të dytën të tillë në Shqipëri – Elton Kikia thotë se përmbushi veten. Ai hoqi dorë nga profesioni ... Read More

Iku nusja nga dasma, i gënjyen mysafirët se e dërguan në spital, historia e pazakontë që ndodhi në Kosovë

26/11/2022

“Siç e do zakoni behën dasmat në vendin tonë” është një falje popullore e cila e përkufizon ahengjet familjare. Ndërsa një ngjarje e pazakontë ka ... Read More

Vajzës i zhduket tumori papritur, prindërit thonë, e shëroi Zoti

26/11/2022

Lutjet e një familjeje në Teksas të SHBA-së u dëgjuan kur tu mori i pa shërueshëm u zhduk mrekullisht nga truri i vajzës së tyre, ... Read More

Kamionistja shqiptare në Itali: Deri 4 mijë euro në muaj fitoj si kamioniste, 5 ditë punë në javë

26/11/2022

Kamionistja shqiptare që jeton në Itali, Bianka Dervishi është shprehur se rroga bazë që marrin është 2300 euro. E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’ ... Read More

Ndodh edhe kjo, hyri me daѕhnorin në takѕi, nuk e dinte ѕe ѕhoferi ishte burri i ѕaj

24/11/2022

Edhe pse nuk është e mundur të përcaktohet me siguri nëse situata është autentike apo është një shfaqje për hir të një shfaqje të njohur ... Read More

Në këto qytete shqiptare, kushërinjtë martohen me njëri-tjetrin

23/11/2022

Një prind në Amerikë kishte kërkuar të martohej me fëmijën e tij, kjo kerkese e tij ka shokuar opinionin e gjere, duke marre komentet me ... Read More

Kjo është 80-vjeçarja shqiptare që ka shkuar 14 herë në Mekë: Ja për çfarë lutem!

23/11/2022

Emisioni “Shqipëria Live” vjen çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme. Ky ... Read More

Hajdutët grabisin shtëpinë e gabuar, kthejnë mallrat dhe u kërkojnë falje pronarëve

22/11/2022

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Itali, mbrëmjen e së martës, 15 nëntor, rreth orës 20:30, katër persona të mbuluar me kapuç hynë ... Read More

17-vjeçari nga India vuan nga një çregullim i rrallë: Është i mbuluar i tëri me qime

22/11/2022

15:04 | 21 Nëntor 2022 Një 17-vjeçar që vuan nga një sindromë e rrallë thotë se ai është tallur gjatë gjithë jetës për shkak të ... Read More

Gruaja martohet me kukullën prej lecke, ngel ‘shtatzënë’ më të dhe tani e akuzon për tradhti

17/11/2022

Një grua që u martua me një kukull prej lecke ka zbuluar se ai ka ‘mashtruar’ – ndërsa dyshja do të festojnë përvjetorin e parë ... Read More

​Kinezi vrapoi një maratonë afër 4 orë duke pirë duhan gjatë gjithë kohës

17/11/2022

11:40 | 16 Nëntor 2022 Dihet mirë se efektet e duhanit në mushkëri dhe në pjesën tjetër të trupit janë shumë negative, por pavarësisht kësaj, ... Read More

Bëri aeroportin banesën e tij për 18 vjet, ndërron jetë iraniani që frymëzoi Hollivudin

14/11/2022

17:02 | 13 Nëntor 2022 Ka ndërruar jetë iraniani i cili për 18 vjet jetoi në një aeroport të Parisit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se Mehran ... Read More