Category: Maqedoni

Arsovska – Altaj: Nënshkruhet marrëveshje e rëndësishme për bashkëpunim ndërmjet Qytetit të Shkupit dhe Qytetit Konja

25/05/2022

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Arsovska, gjatë vizitës së saj në Republikën e Turqisë, u takua me kryetarin e Qytetit Konja, z. Ugur Ibrahim Altaj, ... Read More

Trençevska: Zgjidhjet e shpejta në trajtimin e dhunës ndaj grave janë prioriteti ynë

25/05/2022

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska sot pati fjalim hyrës në tryezën e rrumbullakët me temë “Së bashku për zgjidhje të shpejtë të ... Read More

Mbështetje të plotë nga Maqedonia e Veriut për popullin ukrainas

25/05/2022

Presidenti Stevo Pendarovski sot në Davos, pati takim të shkurtër me ministrin e Punëve të jashtme të Ukrainës, Dmitro Kulebën. Presidenti Pendarovski, siç bëri të ... Read More

Arrestohet shkupjani! Në veturën e tij policia gjen emigrantë nga Kuba dhe India

25/05/2022

Mbrëmjen e djeshme është arrestuar një 49-vjeçar nga Shkupi, pasi i njëjti është kapur duke kontrabanduar emigrantë, përcjell TV21. Ministria e Punëve të Brendshme njofton ... Read More

Regjistrohen 32 raste të reja me virus!

25/05/2022

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 32 raste të reja Covid-19, nga 665 testime të bëra, përcjell TV21. Janë regjistruar 12 pacientë të shëruar, ... Read More

Lija e majmunit mblodhi KSI-në, këto janë të rejat e fundit

25/05/2022

Zllate Mehmedoviç zëdhënësi i KSI-së, në një konferencë për media, foli në lidhje me Lijën e Majmunëve, e cila së fundmi është paraqitur në shumë ... Read More

Osmani i ‘dëshpëruar’: S’ka asgjë të re sa i përket zgjidhjes së problemit me Bullgarinë

25/05/2022

Në një paraqitje për media, ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, nuk ishte optimist sa i përket zgjidhjes së problemit me Bullgarinë, shkruan Alsat. ... Read More

Emërohet edhe një drejtor i ri nga Alternativa, pas 70 viteve SHA “Sllavija” me drejtor shqiptar (Foto)

25/05/2022

Kuadrot e Alternativës kanë marë edhe një post të rëndësishëm, pasi Rasim Ali është emëruar drejtor i Shoqatës Aksionare me kapital kryesisht shtetëror, “Sllavija”. Drejtor ... Read More

Vuçiq: Marrëdhëniet mes Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë asnjëherë s’kanë qenë më të mira

25/05/2022

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nga Forumi Ekonomik Botëror, duke folur për “Ballkanin e Hapur” tha se janë kyçur shumë njerëz. “Jemi të kënaqur nga ... Read More

VMRO-DPMNE: Kërkesat bullgare të mos jenë pjesë e kornizës negociuese

25/05/2022

LSDM: MICKOSKI TË SQAROJË SE ÇFARË KA DAKORDUAR ME SHOQATAT BULLGARE NË VEND Kërkesat e Bulgarisë nuk guxojnë të bëhen pjesë e kornizës negociuese, Kovaçevski ... Read More

Tetovari arrestohet pasi sulmoi fizikisht gruan e tij

25/05/2022

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njofton se pak pas mesnate në Tetovë është arrestuar një 47-vjaçar, pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar ... Read More

Shënon rritje përdorimi i barnave kundër ankthit dhe depresionit

25/05/2022

Statistikat e Fondit për Shëndetësi në Maqedoninë e Veriut tregojnë se barnat që ndikojnë në sistemin qendror nervor, bëjnë pjesë në treshen e barnave më ... Read More