Category: Kryesore

Maqedonia e zhytur në korrupsion, qëndron në një grup me Etiopinë dhe Kolumbinë

25/05/2022

Gazetare: Evi Shkopi Niveli i lartë i korrupsionit e ka vendosur Maqedoninë e Veriut në të njëjtin grup me vendet si Etiopia apo Kolumbia, shkruan ... Read More

Todorov: Qendra e re klinike në Shkup, s’bëhet kurrë

25/05/2022

Asnjëherë nuk do të realizohet projekti për një Qendër të re klinike vlerëson ish-ministri i Shëndetësisë Nikolla Todorov. Në vend se të bëhet në ara, ... Read More

Kuvend: Salla plenare gati për seanca ”të digjitalizuara”

25/05/2022

PREJ NESËR PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE MARRIN PJESË NË SEANCA Edhe të mërkurën vazhdon debati për pikat e rendit të ditës së seancës së 71, ndërsa ... Read More

RMV, u hap thirrja e re për ambasadorët e rinj evropianë

25/05/2022

Sot u hap thirrja e aplikimeve për Ambasadorët e Rinj Evropianë në webalkans.eu. Aplikimet janë të hapura nga sot deri më 30 qershor. Të drejtë ... Read More

Lija e majmunit mblodhi KSI-në, këto janë të rejat e fundit

25/05/2022

Zllate Mehmedoviç zëdhënësi i KSI-së, në një konferencë për media, foli në lidhje me Lijën e Majmunëve, e cila së fundmi është paraqitur në shumë ... Read More

Arsovska – Altaj: Nënshkruhet marrëveshje e rëndësishme për bashkëpunim ndërmjet Qytetit të Shkupit dhe Qytetit Konja

25/05/2022

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Arsovska, gjatë vizitës së saj në Republikën e Turqisë, u takua me kryetarin e Qytetit Konja, z. Ugur Ibrahim Altaj, ... Read More

Trençevska: Zgjidhjet e shpejta në trajtimin e dhunës ndaj grave janë prioriteti ynë

25/05/2022

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska sot pati fjalim hyrës në tryezën e rrumbullakët me temë “Së bashku për zgjidhje të shpejtë të ... Read More

Mbështetje të plotë nga Maqedonia e Veriut për popullin ukrainas

25/05/2022

Presidenti Stevo Pendarovski sot në Davos, pati takim të shkurtër me ministrin e Punëve të jashtme të Ukrainës, Dmitro Kulebën. Presidenti Pendarovski, siç bëri të ... Read More

Arrestohet shkupjani! Në veturën e tij policia gjen emigrantë nga Kuba dhe India

25/05/2022

Mbrëmjen e djeshme është arrestuar një 49-vjeçar nga Shkupi, pasi i njëjti është kapur duke kontrabanduar emigrantë, përcjell TV21. Ministria e Punëve të Brendshme njofton ... Read More

Regjistrohen 32 raste të reja me virus!

25/05/2022

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 32 raste të reja Covid-19, nga 665 testime të bëra, përcjell TV21. Janë regjistruar 12 pacientë të shëruar, ... Read More

Osmani i ‘dëshpëruar’: S’ka asgjë të re sa i përket zgjidhjes së problemit me Bullgarinë

25/05/2022

Në një paraqitje për media, ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, nuk ishte optimist sa i përket zgjidhjes së problemit me Bullgarinë, shkruan Alsat. ... Read More

Emërohet edhe një drejtor i ri nga Alternativa, pas 70 viteve SHA “Sllavija” me drejtor shqiptar (Foto)

25/05/2022

Kuadrot e Alternativës kanë marë edhe një post të rëndësishëm, pasi Rasim Ali është emëruar drejtor i Shoqatës Aksionare me kapital kryesisht shtetëror, “Sllavija”. Drejtor ... Read More