Category: Kryesore

”I treturi”, filmi më i ri nga regjisori Arben Thaçi! Publikohen fotografitë e para të filmit

26/11/2020

Publikohen fotografitë e para nga filmi artistik i metrazhit të gjatë “I treturi” i regjisorit Arben Thaçi. Skenari i filmit që është shkruar nga vet ... Read More

836 pacientë aktualisht po trajtohen në Repartet Infektive në vend

26/11/2020

Në 24 orët e fundit në Kovid-qendrat në spitalet e vendit është raportuar se shërohen 836 pacientë pozitivë ndaj koronavirusit. - Advertisment - Pas raporteve ... Read More

Muhamed Haxhipazi nga Halkbank AD Skopje është kryetari i ri i Këshillit Mbikqyrës i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore

26/11/2020

Shkup, 26.11.2020 – Muhamed Haxhipazi, anëtar i deritanishëm i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP) është emëruar kryetar i ri i KM të Odës. z. ... Read More

Fejzi Hajdari: Nuk është realizuar asnjë germë e Marrëveshjes së Tiranës, ndërsa Rama s’bën zë!

26/11/2020

“Deri sot nuk është realizuar asnjë germë e Marrëveshjes së Tiranës, por garantuesi i saj Edi Rama, nuk bën zë. Kurse nga ana tjetër, edhe ... Read More

Manastir, gjenden 1.000 granata artilerie

26/11/2020

Qendra për Menaxhim me Kriza njofton se Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Manastir gjatë ditës së djeshme në afërsi të stadiumit të qytetit “Pod ... Read More

Zaev: Shtetësia jonë bazohet në veprat e antifashizmit

26/11/2020

Kryeministri Zoran Zaev sot tha se ndjen keqardhje që intervista e tij për agjencinë bullgare ka shkaktuar reaksione negative në opinion. Zaev tha se ndjen ... Read More

Arrestohet 23 vjeçari nga Shkupi, dërgohet në burg për vuajtje të dënimit

26/11/2020

Policia mbrëmë ka arrestuar 23 vjeçarin nga Shkupi ndaj të cilit ishte lëshuar flet arrest për vuajtje të dënimit prej 3 vjet, për vepër të ... Read More

Viti i Ri, deri më 5 dhjetor do të përfundojë zbukurimi i Shkupit

26/11/2020

Qyteti i Shkupit nga dita e djeshme ka nisur zbukurimin qytetit për festat e fundvitit. Është parashikuar që deri me 5 dhjetor të përfundojë zbukurimi ... Read More

Pendarovski: Lufta antifashiste është në themelet e shtetit modern maqedonas

26/11/2020

Lufta antifashiste është në themelet e shtetit modern maqedonas dhe në atë luftë ne kemi luftuar kundër atyre që ishin në anën e fashistëve, thotë ... Read More

Moti me diell, temperatura ditore deri më 17 gradë

26/11/2020

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperatura maksimale do të sillet në interval prej 8 deri në 17 gradë Celsius. ... Read More

Mickoski bën thirrje për protesta: Të mbrojmë identitetin maqedonas

25/11/2020

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nëpërmjet një statusi në fejsbuk bën thirrje për protesta mbarëpopullore  për të ruajtur identitetin maqedonas. Ai shkruan se protesta duhet ... Read More

39 viktima dhe 1 288 raste të reja me COVID

25/11/2020

Në 24 orët e fundit janë kryer 3 349 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1 288 kanë rezultuar pozitivë, ose 38 për ... Read More