Category: Kronikë e zezë

Shtetasi i Maqedonisë akuzohet për vrasjen e gruas në Gjermani

23/01/2021

Që nga e mërkura, një shtetas 49 vjeçar i Maqedonisë së Veriut është dashur t’i përgjigjet Gjykatës rajonale Osnabrück për plagë vdekjeprurëse që ia kishte ... Read More

Policia e Kumanovës sot shqiptoi 56 dënime në Likovë

23/01/2021

Gjatë ditës së sotme policë nga SPB Kumanovë kanë kryer kontrolle të shtuara në rajonin e komunës së Likovës. Kontrollet janë kryer për tejkalim të ... Read More

Nga coronavirusi humb jetën një pacient 35-vjeçar në Shkup

23/01/2021

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, në Shkup u regjistruan 179 raste të reja. Po ashtu gjatë këtyre 24 orëve janë regjistruar ... Read More

Mbyllet një lokal në Gradec të Gostivarit për shkak të mosrespektimit të orarit të punës

23/01/2021

Policët e Departamentit Policor Gallate bashkërisht me Inspektoratin Shtetëror të Tregut, më 18.01.2021 kanë mbyllur një objekt në të cilën janë gjetur shtatë persona mysafirë ... Read More

Aktakuzë dhe paraburgim për 11 persona për krim të organizuar dhe nxitje të trafikimit me njerëz

22/01/2021

Pas një procedure hetimi, prokurori publik kompetent nga Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dorëzoi aktakuzë kundër 11 personave në ... Read More

Arrestohet 18 vjeçari nga Gostivari, konsumonte marijuhanë

22/01/2021

Mbrëmë (22-janar) rreth orës 01:10, në rrugën ,,APJ (JNA)“ në Gostivar, pjesëtaret e policisë e SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, e kanë privuar ... Read More

Gostivar : Vitin e kaluar janë zbuluar dhe sanksionuar ligjërisht 3522 lloje të ndryshme të parregullësive të trafikut

22/01/2021

Zyrtarët policorë të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë-Departamenti i Sigurisë së Qarkullimit Rrugor Gostivar gjatë vitit të kaluar (2020), në zonën e gjerë të ... Read More

Policia mbyll një lokal në Kumanovë, ka punuar jashtë orarit të lejuar të punës

20/01/2021

Inspektorati Shtetëror i Tregut së bashku me Sektorin për Punë të Brendshme Kumanovë, dje kanë mbyllur një lokal në Kumanovë për shkak se kishte punuar ... Read More

Tetovë :Arrestohet një shtetase e Kosovës

20/01/2021

Dje rreth orës 20:45, në Bllokun 82 në Tetovë, efektivët e policisë të SPB Tetovë e kanë arrestuar shtetasen e Kosovës Xh.M. (44), e cila ... Read More

Policia arreston një person nga Siniçani

20/01/2021

Dje rreth orës 22:40, në Palçisht të Epërme të Tetovës, efektivët e policisë të SPB Tetovë, e kanë privuar nga liria 19-vjeçarin A.R. nga Siniçani ... Read More

Gjobiten 65 vozitës në Saraj, 15 pa patentë shoferi

20/01/2021

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditë së djeshme (16.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik. Në territorin e Komunës së Sarajit janë ... Read More

60 vjeçarja nga Zvicra kapet me “pluhur të bardhë” në Kërçovë

19/01/2021

Më datë 18.01.2021, me urdhër të gj y k a t ë s i t, uniformat blu të Kërçovës kanë kryer një b a s ... Read More