Category: Kronikë e zezë

Sulmoi një zyrtarë të policisë në Çair, prokuroria kërkon paraburgim për të riun nga Shkupi

25/05/2022

Prokuroria Themelore ka kërkuar nga Gjykata Themelore Penale shqiptimin e paraburgimit për një 28-vjeçar nga Shkupi i cili dyshohet se ka lënduar fizikisht dhe ka ... Read More

Arrestohet shkupjani! Në veturën e tij policia gjen emigrantë nga Kuba dhe India

25/05/2022

Mbrëmjen e djeshme është arrestuar një 49-vjeçar nga Shkupi, pasi i njëjti është kapur duke kontrabanduar emigrantë, përcjell TV21. Ministria e Punëve të Brendshme njofton ... Read More

Tetovari arrestohet pasi sulmoi fizikisht gruan e tij

25/05/2022

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njofton se pak pas mesnate në Tetovë është arrestuar një 47-vjaçar, pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar ... Read More

Digjet një veturë në magjistralen Kumanovë-Shkup

25/05/2022

Një veturë “Mercedes” me targa të Gjermanisë është djegur dje te pikë pagesa Ramanli, njoftojnë nga Qendra rajonale për ballafaqim me kriza në Kumanovë. Zjarrfikësit ... Read More

Tentuan të merrnin para nga një person brenda kazinosë në Shkup, nis hetimi ndaj tre personave

25/05/2022

Prokuroria Themelore ka kërkuar paraburgim për një person dhe masa kujdesi për dy të tjerë, njëri prej të cilëve është në arrati, përcjell TV21. Të ... Read More

Një fëmijë nga Shkupi dyshohet për plaçkitjen e një barnatore

25/05/2022

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka dorëzuar kërkesë tek gjyqtari për fëmijë në Gjykatën Themelore Penale Shkup për inicimin e procedurës përgatitore kundër ... Read More

Shoferi humbet kontrollin e furgonit dhe del nga rruga, lëndohen pasagjerët

24/05/2022

Një furgon është përfshirë në një aksident të ndodhur në Rrugën e Arbrit. Sipas njoftimit të policisë, drejtuesi i furgonit, 62-vjeçari me iniciale M.D. dyshohet ... Read More

Arrestohet një 65-vjeçar nga Shkupi për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

24/05/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme me urdhër paraprak të gjykatës ka kryer bastisje në një shtëpi në Shkup. Nga ... Read More

Policia gjen heroinë, arrestohen dy kumanovarë

24/05/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njfoton se gjatë ditës së djeshme , respektivisht në ora 15:00 në Kumanovë policia ka arrestuar dy persona pasi në ... Read More

Kallëzim penal ndaj një polici në Maqedoni, ka lejuar kalimin e kufirit pa test PCR

23/05/2022

MPB-ja në Prokurorinë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka ngritur kallëzim penal kundër policit I.G. për marrje ryshfeti në pikën ... Read More

Peshkim i paligjshëm në Ohër/Kontrollohet bregu i liqenit, sekuestrohen qindra rrjeta

23/05/2022

Shoqata e peshkatarëve të Pogradecit dhe policia i kanë shpallur “luftë” gjuetisë së paligjshme në liqenin e Ohrit. Mbi 2000 rrjeta peshkimi që përdoreshin nga ... Read More

Arrestohet 25 vjeçari nga Saraji, kërkohej për vuajtje të dënimit me burg

23/05/2022

Sot (23.05.2022), zyrtarët policorë të Njësisë së Policisë për Intervenim në SPB Shkup kanë arrestuar AA (25) nga Saraj i Shkupit, transmeton KlanMacedonia. Ai ishte ... Read More