Category: Lajme

Revoltohet drejtori i TV Kohës, ministria e Kulturës anashkalon festivalin më të vjetër

25/02/2021

Festivali për femijë “Festivali Bletëzat” është festivali i vetëm në Tetovë qe u jep mundësi fëmijëve të shprehim talentin në këndim. Festivali finansohej nga ministria ... Read More

ARS ALBANICA: PROJEKTET KULTURORE 2021 – DISKRIMINUESE PËR SHQIPTARËT

25/02/2021

Shoqata për Kulturë dhe Shkencë “Ars Albanica” – Tetovë, reagon ndaj vendimit të Ministrisë së Kulturës në RMV, pas shpalljes së rezultateve për projektet kulturore ... Read More

Skandali i ministreshës së Kulturës, për shqiptarët vetëm 16.8 përqind nga ndarja e buxhetit

25/02/2021

Skandali pas publikimit të rezultateve nga konkurset vjetore për financimin e projekteve me interes nacional në kulturë për vitin 2021 sipas veprimtarisë dhe sferave nga ... Read More

Gazmend Bardhi bën deklaratën e fortë: Nëse për 6 muaj ministrat e Bashës nuk denoncojmë aferat korruptive të paraardhësve, do të thotë se jemi duke vjedhur vetë

25/02/2021

 Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi, në një deklaratë në emisionin “Real Story” në “News 24”, deklaroi se nëse për 6 muaj, qeveria ... Read More

“Monstra”, Ademi: Kemi kërkuar zbardhjen e së vërtetës, pa predikuar epilogun e një procesi të këtillë

25/02/2021

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në “Rruga drejt…”, sa i përket rastit “Monstra”, tha se BDI-ja ka kërkuar zbardhjen e së vërtetës, dhe atë gjithnjë ... Read More

Lajçak: Kosova dhe Serbia janë të ndara në hartën që kam në zyrë

25/02/2021

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se në zyrën e tij mban një hartë në të cilën Kosova ... Read More

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje: S’ka lidhje me koalicionin

25/02/2021

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherësh drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, ... Read More

Rexhepi: Mijallkov duhej të dërgohej në Burgun e Shutkës, jo në arrest shtëpiak

25/02/2021

Deputeti i partisë Aletrnativa, Skender Rexhepi i ftuar në “Rruga drejt…”, u shpreh i prerë se para se të ndodh vetingu në gjyqësor e prokurori ... Read More

“Virusi u shfrytëzua pabesisht për shkeljen e të drejtave të njeriut!”, Meta ngre sërish tonet për situatën e Covid-19

25/02/2021

Presidenti Ilir Meta reagon sërish për situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit në vend, teksa thekson se “Covid-i jo thelloi pabarazitë në vend, por ... Read More

“Goditja për ‘Rilindjen’ do jetë ballore”, Ardit Çela: LSI në qarkun e Beratit do marrë së paku 3 mandate, luftojmë për të qenë forcë e parë

25/02/2021

Drejtuesi politik i Qarkut të Beratit, Ardit Çela, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, deklaroi se goditja për “Rilindjen” më 25 prill do ... Read More

VMRO-ja, akuza për partizimin e regjistrimit

25/02/2021

VMRO DPMNE-ja e akuzon partinë më të madhe në pushtet, LSDM-në për partizim të regjistrimit të popullsisë, përmes angazhimit të drejtpërdrejtë të aktivistëve partiak në ... Read More

Qeveria dhe ARRSH, fushatë ndërgjegjësimi për shoferët. Ja cilët janë faktorët kryesorë të aksidenteve rrugore

25/02/2021

Projekti i Asistencës Teknike të Sigurisë Rrugore (RSTA), zbatuar nga JV NTU / Eptisa, me angazhimin e ARRSH-së nën Projektin e Mirëmbajtjes dhe Sigurisë Rrugore ... Read More