Category: Lajme

Shpërthen bombola e gazit brenda banesës në Durrës, plagosen dy persona

04/08/2021

Dy persona janë plagosur këtë mbrëmje në Durrës, si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi brenda një banese në lagjen nr.13. Policia njofton se ... Read More

Gjendja me zjarret, kërkohet shpallja e gjendjes së krizës

04/08/2021

Fotografi nga zjarri në Kokino Grupi i institucioneve për menaxhim me situata të krizës në Maqedoninë e Veriut, I kanë kërkuar Qeverisë të shpallë gjendjen ... Read More

Zjarret në vend, Ministria e Mbrojtjes njofton për situatën: Në Fushë-Arrëz rrezikohen zonat e banuara, ja vendet problematike

04/08/2021

Ministria e Mbrojtjes jep informacion zyrtar mbi 13 vatrat e zjarrit në Shqipëri. Në Fushë-Arrëz tashmë situata duket më kritike pasi zjarri rrezikon zonat e ... Read More

Petrit Vasili: 25 prilli atentati më i rëndë politik, as Ramiz Alia nuk bëri zgjedhje si Rama

04/08/2021

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish për zgjedhjet e 25 prillit dhe raportin e hartuar nga OSBE-ODIHR. Përmes një postimi në Facebook, ai ... Read More

Zjarr në Pehçevë, mbyllet rruga nga Dellçeva

04/08/2021

Zjarr i madh ka kapluar pasdite rajonin e Pehçevës. Në postimet e qytetarëve në rrjetet sociale thuhet se zjarri po zgjerohet me shpejtësi duke kërkuar ... Read More

PD denoncon: Në Pukë është zbuluar parcelë kanabisi, ndaluan një polic, por e liruan se është kushëri i kryebashkiakut të Fushë-Arrëzit

04/08/2021

Partia Demokratike denoncon një operacion antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në zonën e Pukës. Sipas PD është zbuluar një parcelë kanabisi dhe është arrestuar ... Read More

Arrestohet personi nga Tanusha i kërkuar me urdhërarrest

04/08/2021

Më datën 04.08.2021 në ora 15:15 minuta në kej.”13-të Nëntori” në Shkup, nëpunës policorë të NJPB Kisella Vodë-Seksioni për Ndjekje, në bazë të shpalljes të ... Read More

Arrestohet personi për vuajtjen e dënimit me burg

04/08/2021

Më datën 04.08.2021 në ora 14:05 minuta në rr.”Hristo Tatarçev” në Shkup, nëpunës policorë të NJPB Kisella Vodë-Seksioni për Ndjekje, në bazë të shpalljes të ... Read More

Drejtuesit e trenave kërkojnë rroga, trafiku hekurudhor në Maqedoninë e Veriut është ndërprerë

04/08/2021

Trafiku hekurudhor i udhëtarëve dhe mallrave në vend është ndërprerë prej dje në orën 16, për shkak të bojkotit të drejtuesve të trenave. Stafi punues ... Read More

Radarë, dronë e kamera, Policia Rrugore kontrolle në 48 orët e fundit, goditen dy raste korrupsioni e parandalohen 5 ngjarje të rrezikshme

04/08/2021

Policia Rrugore vijon të monitorojë akset kryesore në gjithë vendin për të parandaluar ngjarjet të cilat mund të përfundojnë në fatalitete si dhe të gjobisë ... Read More

Në Gjevgjeli është shuar edhe një zjarr

04/08/2021

Zjarrfikësit e Gjevgjelisë, të ndihmuar nga policia kufitare vendase dhe të huaj, punonjës të NË “Komunalec” dhe banorë të fshatit Bogorodicë shuan një zjarr tjetër ... Read More

BSH merr vendimin, Sejko: Norma bazë e interesit, e kredive njëditore dhe depozitave mbetet e pandryshuar

04/08/2021

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka vendosur të lërë të pandryshuar normën bazë të interesit edhe për këtë tremujor. Në një konferencë për shtyp, ... Read More