Category: Lifestyle

Ky bunker i Luftës së Dytë Botërore po shndërrohet në një shtëpi pushimi

04/08/2021

Një bunker i Luftës së Dytë Botërore po shndërrohet në një shtëpi pushimi. Një bunker betoni i bërë në një kodër në Dorset, Angli do ... Read More

Dasmorët në barkë goditen nga rrufeja, së paku 17 të vdekur

04/08/2021

Rrufeja godet dasmorët në barkë, së paku 17 të vdekur. Së paku 17 persona kanë vdekur e mbi 10 të tjerë janë lënduar të mërkurën, ... Read More

Koronavirusi ëmton rëndë mëlçinë dhe shkakton absces në organ: 10 simptoma që duhet të dini

04/08/2021

Covidi dëmton rëndë mëlçinë dhe shkakton absces në organ: 10 simptoma që duhet të dini. E gjithë bota është e vetëdijshme dhe jashtëzakonisht e shqetësuar ... Read More

A mund të transmetohet virusi nëpërmjet kartëmonedhave?

03/08/2021

Rreziku i transmetimit të virusit nëpërmjet kartëmonedhave është shumë i ulët. Rreziku që një person të infektohet me koronavirus përmes parave është shumë i ulët. ... Read More

Rrisin çmimin e dozave Pfizer dhe Moderna

02/08/2021

Pfizer dhe Moderna rrisin çmimin e dozave. Kërkesa e lartë ka bërë që firmat Pfizer dhe Moderna të shfrytëzojnë rastin për të rritur çmimin e ... Read More

Momenti kur gruaja tenton 3 herë të shtypë burrin me makinë

02/08/2021

Gruaja tenton 3 herë të shtypë burrin me makinë. Ky është momenti kur një grua u përpoq që të përplaste me makinë një burrë në ... Read More

Jeff Bezos më nuk është njeriu më i pasur në botë, zbulohet se kush është i pari

01/08/2021

Jeff Bezos më nuk është njeriu më i pasur në botë, humbi 14 miliardë dollarë për një ditë – francezi Bernard Arnault e rrëzon nga ... Read More

Vëmendje: Këto shenja të horoskopit s’duhet të martohen kurrë mes vete

29/07/2021

Këto shenja të horoskopit s’duhet të martohen kurrë mes vete. Sipas astrologjisë, njerëzit e lindur në shenja të caktuara të zodiakut nuk duhet të martohen ... Read More

Dalin mbi 10 mijë shkencëtarë në mbrojtje të Tokës

29/07/2021

10 mijë shkencëtarë në mbrojtje të Tokës. Rreth dy vjet pasi më shumë se 10 000 shkencëtarë nga rreth 150 vende së bashku shpallën një ... Read More

Gjeti të dashurën në ‘Instagram’, gurbetqari kthehet pas 6 vite në Kosovë për ta takuar për herë të parë atë

29/07/2021

Mërgimtarit, Shpëtim Hajdari i janë dashur më shumë se gjashtë vjet për t’u kthyer në Kosovë, atje ku po e priste e dashura e tij ... Read More

Kjo është arsyeja të fortë pse duhet t’i hani farat e shalqinit

28/07/2021

Ka një arsye të fortë pse duhet t’i hani farat e shalqinit. Frutat janë një nga përbërësit më të mirë për t’u konsumuar. Përveçse janë ... Read More

Kjo 5 euro që ka vlerë 500 euro, kontrolloni a e keni një të tillë

28/07/2021

Kartëmonedha 5 euro që ka vlerë 500 euro, kontrolloni a e keni një të tillë. Midis kartmonedhave të euros aktualisht në qarkullim, ka disa ekzemplarë ... Read More