Category: Lifestyle

I dashuri e la me pretekstin se dëshiron të fokusohet në karrierë, rusja i hakmerret – del në takim me shefin e ish-partnerit

24/05/2022

Një influencuese ruse ka gjetur mënyrën e duhur për tu hakmarrë ndaj të ish-të dashurit, i cili e la me pretekstin se dëshironte të “fokusohej ... Read More

Më 27 maj kalon pranë Tokës një nga asteroidët më të mëdhenj deri më sot

24/05/2022

Më 27 maj pritet që pranë Tokës të kalojë një asteroid i madh, potencialisht i rrezikshëm. Asteroidi 7335 (1989 JA), rreth 1.8 kilometra në diametër, ... Read More

Flet 28-vjeçarja pasi refugjatja ukrainase i mori burrin: E futa në shtëpi, mosmirnjohësja ja si ma shpërbleu

23/05/2022

28-vjeçarja, nënë e tre fëmijëve, partneri i së cilës u arratis me një refugjate ukrainase, ka ndarë zemërimin e saj publikisht pasi e la këtë ... Read More

Ra në dashuri me refugjaten ukrainase që morën në shtëpi, burri braktisë gruan dhe dy fëmijët e tij

21/05/2022

Emigrimi masiv i popullit ukrainas për shkak të luftës, duket se ka ndryshuar rrënjësisht jetën e një familjeje në Britaninë e Madhe. Një 29-vjeçar ka ... Read More

Lija e majmunëve, OBSH vjen me një paralajmërim të frikshëm

21/05/2022

“Mund të rriten rastet e lisë së majmunëve në muajt e verës” Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se mund të ketë rritje të ... Read More

Lija e majmunëve përhapet nëpër Evropë, OBSH në alarm

20/05/2022

Italia dhe Suedia janë vendet e fundit që kanë raportuar raste të sëmundjes së rrallë të lisë së majmunit, pas Britanisë së Madhe, Spanjës, Portugalisë ... Read More

Për disa profesione, rrogë deri 70 mijë franga më shumë në Zvicër

16/05/2022

Bota po përballet me një krizë ekonomike veçanërisht pas pandemisë dhe luftës në Ukrainë, megjithatë ka një profesion ku rrogat janë rritur fuqishëm deri në ... Read More

Ish prokurorja e PSP-së po pret bineq

14/05/2022

Ish prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Lençe Ristovska është në pritje të bineqëve. Këtë e ka bërë të ditur gazetarja Aleksandra-Sashka Cvetkovska, e cila ka ... Read More

Rrëfehet nusja shqiptare që rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin

13/05/2022

Flet nusja shqiptare që rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin. Etleva Korra është denoncuar për dhunë në familje me 11 maj nga kunati, bashkëshorti, vjehrri ... Read More

Në cilat vende do të shihet “hëna e përgjakur”?

12/05/2022

Eklipsi, në cilat vende do të shihet “hëna e përgjakur”. Eklipsi i parë total hënor i vitit 2022 do të ndodhë të dielën në mbrëmje. ... Read More

11 infermiere në një spital, shtatzënë në të njëjtën kohë

10/05/2022

Dhjetë infermiere dhe një mjeke në spitalin Liberty, Misouri, janë shtatzënë në të njëjtën kohë. Për më tepër, asnjë prej tyre nuk ishte e planifikuar. ... Read More

Vjehrria nga Gjermania ia marrin vizën nuses posa arrijnë në Kosovë, lajmërojnë familjen: ‘Motra juaj është e lëshume’

09/05/2022

Dy mërgimtarë nga Gjermania, një burrë dhe një grua kanë përfunduar në Polici me të ardhur në Kosovë, pasi u denoncuan nga nusja e tyre ... Read More