Category: Kosovë

“Nga Shkupi fluturuam në Cyrih,…”, ja si u organziua grupi i parë i UÇK-së në vitin 1991! (Foto)

24/05/2022

Nga: Arta Berisha & Enver Robelli (koha.net) “Në Tiranë na priti Lindita Aliu, vajza e profesorit Ali Aliu”, rrëgen Gajtani Në vjeshtën e vitit 1991, ... Read More

Të shtëna me armë zjarri afër kufirit Kosovë-Serbi

23/05/2022

Policia sot e ka asistuar Doganën gjatë një aksioni në fshatin Rudinë të Zveçanit.Gjatë aksionit ishin dëgjuar edhe të shtëna me armë zjarri. Rastin e ... Read More

Kosovari vjen me biçikletë nga Zvicra, shpërthen në lot: S’ka kush më pret, prindërit më kanë vdekur

20/05/2022

Vaxhid Xhelili është poeti që po bën xhiron e rrjetit për nismën që ka marrë. Ai po udhëton prej dy javësh me biçikletë nga Zvicra ... Read More

Gruaja nga Prishtina raporton në Polici se dikush ia keqpërdori 20 mijë euro nga llogaria për blerje online

20/05/2022

Një grua nga Prishtina ka raportuar për një rast mashtrimi në Polici. Sipas saj, një person nga llogaria e saj bankare ka keqpërdorur 20 mijë ... Read More

Kosovari me Golf 2 futet në kahjen e kundërt të autostradës për Shkup

19/05/2022

Një kosovar me Golf 2 është futur në kahjen e kundërt të autostradës për Shkup. Sipas fotografive të momentit një Gold 2 vozitë në kahjen ... Read More

Fërçkoski merr pozitën e ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në OKB

19/05/2022

Ambasadori dhe Përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Lubomir Fërçkoski i’a ka dorëzuar letrat kredenciale Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, ... Read More

“Pasagjerët ishin nga Shqipëria”, detaje nga aksidenti i autobusit nga Kosova në Austri

19/05/2022

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është aksidentuar autobusi nga Kosova ku janë lënduar rreth 20 persona. Lidhur me këtë për portalin rtv21.tv ... Read More

Veprimtari nga Tetova thotë se LDK e Ibrahim Rugovës u formua nga strukturat e Lidhjes Komuniste të Jugosllavisë

18/05/2022

Ish-përfaqësuesi politik i UÇK’së, Bardhyl Mahmuti në emisionin Pressing në T7, tha se LDK u formua nga strukturat e Lidhjes Komuniste të Jugosllavisë. “LDK, është ... Read More

Gucati dhe Haradinaj dënohen me katër vjet e gjysëm burgim

18/05/2022

Dhomat e Specializuara shpallën fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinaj, duke i dënuar me katër vjet e gjysmë burgim dhe me një gjobë prej 100 ... Read More

Hysni Gucati dënohet me 4 vjet e gjysmë burgim

18/05/2022

Trupi gjykues e ka dënuar Hysni Gucatin me një dënim prej 4 vjet e gjysmë burgim duke e llogaritur kohën e kaluar në paraburgim. Read More

Defekti në rrugë i detyroi të ndalen, hajnat ua vjedhin mijëra euro mërgimtarëve nga Zvicra

16/05/2022

Hajnat në Kosovë përveç shtëpive e biznese të ndryshme që i kanë cak për t’i bërë qyl, siç duket janë në gjendje edhe të shfrytëzojnë ... Read More

Shqiptarët e Selanikut vizituan Prekazin historik, u pritën nga baca Rifat Jashari (Foto)

15/05/2022

(Në lagjet e Prishtinës një rrugë do të marrë emrin “Diaspora Selanik”) Nga Dr. Luan Zyka Më datat 7 dhe 8 maj 2022, Komuniteti Shqiptar ... Read More