Category: Kosovë

Covid-19 në Kosovë, shënohen 17 viktima dhe 599 raste të reja

15/04/2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë 17 pacientë kanë humbur betejën me Covid.Ministria e Shëndetësisë bëri me dije gjithashtu se nga 3,567 teste të ... Read More

Profil | Kush është Petrit Ajeti drejtori i ri i AKI-së

15/04/2021

Petrit Ajeti ka lindur në Gjilan, më 11 tetor 1981. Shkollën fillore dhe të mesme gjimnazin matematiko-natyror i ka mbaruar në Gjilan. Në vitin 2001 ... Read More

Prokuroria Speciale jep detaje, si u goditën bandat kriminale në Kosovë, dhjetëra të arrestuar dhe qindra armë të sekuestruara

14/04/2021

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dhënë detaje të reja rreth aksionit që ka zhvilluar Policia në disa qytete, ku janë arrestuar disa persona të dyshuar ... Read More

Daçiç: Arritja e kompromisit për Kosovën prioritet kryesor i Serbisë

13/04/2021

Kryetari i Kuvendi të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se gjetja e një kompromisi për çështjen e Kosovës është prioriteti më i rëndësishëm shtetëror dhe ... Read More

Kosova sërish me shifra të larta, regjistron 12 viktima dhe 529 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

11/04/2021

Të dielën, Kosova regjistroi 12 viktima dhe 529 raste të reja me sëmundjen COVID-19, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. “Rastet e vdekjes janë nga ... Read More

Infeksionisti kosovar: Vaksinimi pa test për COVID-19 mund të shkaktojë komplikime të rënda ose efekte anësore

11/04/2021

Infeksionisti Hamdi Ramadani në Kosovë ngre alarmin për mënyrën e vaksinimit. Sipas tij, vaksinimi pa test për COVID-19 mund të shkaktojë komplikime të rënda ose ... Read More

BIK: Nuk po i shkelim masat, më shumë se 10 persona janë të lejuar në xhami

10/04/2021

Kryeimami i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Vedat Sahiti, tha se respektojnë masat për parandalimin e përhapjes së Covdi-19 të vendosura nga Qeveria. Po ashtu ... Read More

Regjistrohen 571 të infektuar dhe 9 viktima nga koronavirus në Kosovë

10/04/2021

Autoritetet shëndetësore në Kosovë konfirmojnë se janë regjistruar 571 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ndërsa bëhet me dije se 9 pacientë ... Read More

COVID-19 në Kosovë, 684 të infektuar dhe 7 viktima gjatë 24 orëve të fundit

09/04/2021

Kosova ka regjistruar gjatë këtyre 24 orëve të fundit, 684 persona të infektuar me COVID-19, ndërsa 7 qytetarë kanë humbur betejën me virusin. Njoftimi i ... Read More

Shtohet qeveria Kurti, emërohen dhe tre të tjerë, shkon në 18 numri i zëvendësministrave

08/04/2021

Qeveria Kurti ll sa vjen dhe po shtohet në kapacitete për shkak të emërimeve të reja. Së fundmi, kryeministri i Kosovës ka emëruar tre zëvendësministra ... Read More

Rritje e frikshme e rasteve të reja në Kosovë, regjistrohen 12 viktima në 24 orë

08/04/2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është vënë re një rritje e rasteve të reja me Covid-19. Autoritetet kanë bërë me dije se 871 ... Read More

Ndryshe nga Albin Kurti, nënkryetari i PDK thirrje Ramës: Hap disa qendra vaksinimi për gjithë qytetarët e Kosovës, na ndihmo të lutem!

06/04/2021

Nënkryetari i PDK, Xhavit Haliti i është drejtuar me një thirrje publike kryeministrit ë Shqipërisë Edi Rama që të hapë disa qendra vaksinimi për gjithë ... Read More