Category: Shqipëri

Policia rikthehet në zonën ku u vra Mehmet Qema/ Në pranga një 22-vjeçar, ja çfarë u gjet

16/05/2021

Efekivët e Policisë së Shtetit kanë ushtruar sërish kontrolle në rrugën ‘5 Maj”, aty ku u shënua vrasja e Mehmet Qemës gjashtë ditë më parë. ... Read More

Video/ Rindërtohet ngjarja e rëndë në Greqi, ja pse grabitësit e vranë 20-vjeçaren

16/05/2021

Grabitësit si fillim lidhën bashkëshortin, të cilin e lanë të shtrirë në dysheme, dhe më pas gruan. Mediat greke raportojnë se burri u kishte treguar ... Read More

Plane për fundjavë? Ja prashikimi i motit ditën e sotme

16/05/2021

Stina e pranverës na ofron ndryshime të shpejta të situatës meteorologjike. Gjatë së dielës reshjet e shiut do të izolohen në pjesën veriore për ti ... Read More

Arrestimi i efektivit të RENEA-s, zv.ministri: Ka elementë që bien pre e ndikimit të krimit, identifikimi tregoi që struktura funksionoi. Ja ç’po ndodh me vettingun në polici

15/05/2021

Zëvendës ministri i Brendshëm Besfort Lamallari ka komentuar në emisionin “Kjo javë” në News24 ngjarjet e fundit kriminale në vend, por edhe ka folur për ... Read More

39 infektime të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit, ja bilanci në Shqipëri në 24 orët e fundit

15/05/2021

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur sot se nga 3400 testime kanë rezultuar 39 raste të reja, ndërkohë që Tirana për herë të parë ka ... Read More

Qeveria deklaron 6 mijë të shëruar nga COVID-19 në javë, Alimehmeti: Shifrat e fryra, të akumuluara prej kohësh

15/05/2021

Rastet aktive me COVID-19 janë përgjysmuar në javën e fundit. Sipas raporteve ditore që publikon Ministria e Shëndetësisë në datën 7 maj numri i rasteve ... Read More

Arrestohet 20-vjeçari në Lezhë, dyshohet si bashkautor me 4 personat që u kapën duke shkëmbyer kanabis

15/05/2021

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Lezhës, pasi akuzohet për veprën  penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve “. Arrestimi i tij u ... Read More

Vrasja te ‘5 Maji’/ Lihet në burg Marjus Dema, ‘arrest shtëpie’ 2 të tjerëve. 4 lirohen 

15/05/2021

Gjykata e Tiranës ka caktuar sot masën e sigurisë për autorin e vrasjes së Mehmet Qemës, duke e lënë atë në burg. Mësohet se kjo ... Read More

Rama dhe Manastirliu inspektojnë punimet e spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme: Investim 14.8 mln euro, ja kur përfundon

15/05/2021

Numri një i Qeverisë, Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë inspektuar sot punimet në Spitalin e Ri të Sëmundjeve të Brendshme, pjesë ... Read More

“E kam pasur si vëlla”, zbardhet dëshmia e 28-vjeçarit që vrau shokun tek ‘5 Maji’: Nuk e dija që arma kishte fishekë, isha i tronditur ndaj…

15/05/2021

Zbardhet dëshmia e 28-vjeçari Marius Dema, i cili mbrëmjen e 10 majit vrau shokun e tij. Gjithçka e thënë prej tij oficerëve të policisë gjyqësore ... Read More

Vrasja te ‘5 Maji’, dëshmitari rrëfen si e gjeti autorin pas krimit: Ishte i shtrirë në tokë dhe po qante

15/05/2021

Në cilësinë e dëshmitarëve të ngjarjes, grupi hetimor i cili po heton zbardhjen e vrasjes në rrugën ‘5 Maji’ në Tiranë, ngjarje kjo e ndodhur ... Read More

Vrasja te ‘5 Maji’/ Të gjithë me kokat ulur pas kafazit të xhamit, jepet sot masa e sigurisë për Marjus Demën dhe të ndaluarit e tjerë

15/05/2021

Gjykata e Tiranës do të zhvilloj sot seancën për masën e sigurisë për personat e ndaluar për vrasjen e Mehmet Qemes. Gazetarja Klodiana Lala raporton ... Read More