Rama: Rusët janë të mirëseardhur në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se shtetasit rusë që po largohen nga vendi i tyre për shkak të thirrjes së presidentit Vladimir Putin për mobilizim ushtarak, janë të mirëpritur në Shqipëri. Deklaratën se Shqipëria mban dyert hapur për rusët që nuk duan të shkojnë në luftë, Rama e dha të mërkurën në një […]

Eksperti amerikan: Vuçiç kërkon të krijojë Serbinë e Madhe, e turpshme që Rama mbron politikën e tij pro-ruse

Profesori dhe eksperti i politikës së jashtme, Edward Joseph deklaron se Aleksandar Vuçiç kërkon të krijojë Serbinë e Madhe, ndërsa kritikon qëndrimet e kryeministrit shqiptar Edi Rama ndaj presidentit serb.  Në një intervistë për TV21 në Maqedoninë e Veriut, Joseph paralajmëron Shkupin se Rama dhe Vuçiç po destabilizojnë Ballkanin dhe një gjë e tillë nuk […]

“Shtrenjtimi i disa produkteve joreal”

Naum Dimitrovski, nga platforma për Matjen e Çmimeve, në daljen e tij të sotme në emisionin “Magazina Ekonomike” të Alsat-it, ka folur për të dhënat e tyre statistikore lidhur me rritjen e çmimit të disa artikujve ushqimorë bazë, duke i krahasuar me sasinë e tyre nga maji 2021. “Rritja më dramatike e çmimit është për […]

Kovaçevski nuk komenton zhvillimet brenda BDI-së, thotë se ka shumicë stabile

Kryeministri Dimitar Kovaçeski i pyetur nga Alsat, nëse ka shumicë stabile pas zhvillimeve të fundit brenda BDI-së u përgjigj shkurt se ka shumicë stabile. “Po, jam i sigurt se kemi shumicë stabile me BDI-në, nuk dua të komentoj zhvillimet në BDI, ndërsa sa u përket emërimeve të reja në Qytetin e Shkupit unë nuk kam […]

Bekteshi: Shkollat fillore dhe të mesme do të furnizohen me energji elektrike me çmime të rregulluara!

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se shkollat fillore dhe të mesme do të furnizohen me energji elektrike me çmime të rregulluara. Një gjë të tillë ministri Bekteshi e ka paralajmëruar disa herë në media se shkollat fillore dhe të mesme do të furnizohen me energji elektrike dhe […]

Kovaçevski: Më 15 tetor fillon sezoni i ngrohjes në Qytetin e Shkupit

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp deklaroi se Këshilli Ekonomik pranë Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sontme ka sjell vendim që ngrohja për qytetarët e Shkupit të filloj më 15 tetor. “Më 15 tetor fillon sezoni i ngrohjes për qytetarët e Shkupit, janë siguruar mjetet e […]

Stevo Pendarovski: Po të merrja 400 euro rrogë, edhe unë do të largohesha

Nga Novi Sadi, presidenti Pendarovski, duke folur para të rinjve që marrin pjesë në Forumin e liderëve të rinj, dërgoi deklaratë skandaloze se edhe ai vetë do të ikte nga Maqedonia për shkak se mundësia për të qëndruar të rinjtë në Ballkan është në atë që të fillojnë të përdorin resurset e tyre dhe të […]

Blerim Bexheti për zhvillimet në BDI: Shumë shpejt do të informojmë për hapat e radhës

Grupi i pakënaqur i BDI-së, në një deklaratë për “Radio Shkupin” paralajmëruan se shumë shpejtë do të dalin me deklaratë dhe të informojnë se çka konkretisht kërkojnë dhe si do të veprojnë në të ardhmen. “Do të dalim shumë shpejt me një deklaratë ku do të informojmë për këtë çështje” u shpreh për Blerim Bexheti, […]SportMë Shumë

Dridhet Reali, Modric rikthehet i lënduar në Madrid

28/09/2022 0

Luke Modric i Real Madridit do të mungojë për tetë deri në 10 ditë pas kthimit nga detyra ndërkombëtare me Kroacinë, pasi pësoi një lëndim të vogël. 37-vjeçari luajti çdo minutë në të dyja ndeshjet për kombëtaren e tij, me Los Blancos që konfirmuan dëmtimin pas disa stërvitjeve në palestër ... Read More