UNSHM: Disa shkolla të mesme u kërkojnë para nxënësve për lëshimin e dëftesave

Unioni i nxënësve të shkollave të mesme i dërgoi një njoftim Inspektoratit Shtetëror të Arsimit, duke i informuar ata se në ditët e fundit ata kanë marrë ankesa nga nxënës të shkollave të mesme nga disa qytete në të gjithë vendin se ato ju kërkojnë para për lëshimin e dëftesave. Ata pretendojnë se shkolla e […]

Gjermania heq Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik

Gjermani ka hequr Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik të lartë për përhapjen e virusit korona. Ky vendim vjen pasi që në vendin tonë ka zvogëlim të numrit të të infektuarve me Covid-19, transmeton TV21.   Përveç, Maqedonisë, nga lista e vendeve me rrezik të lartë janë hequr edhe Kosova, Mali i […]

Rritet pagesa në në pagesat rrugore të Maqedonisë, janari deri në maj janë paguar 968.7 milionë denarë

Drejtori i NP “Rrugët shtetërore”, Ejup Rustemi thotë se të dhënat nga pikëpagesat e Maqedonisë në muajt e parë të këtij viti na japin të drejtën që të jemi optimistë se jo vetëm që do të kthehen të hyrat e realizuara para pandemisë por pritet që të rriten të hyrat. Për periudhën janar-maj, në vitin […]

Në covid qendrat në Shkup për 24 orë ka pasur 4 pacientë të hospitalizuar

Gjatë 24 orëve të fundit në covid qendrat në Shkup ka 4 pacientë të hospitalizuar me coronavirus. Gjithsej 36 persona po mjekohen në repartet infektive në kryeqytet. Gjatë 24 orëve të fundit, në Institutin për TBC nuk ka pasur pranim të pacientëve, po ashtu edhe në spitalin “8 shtatori”, ndërsa 4 pacientë janë pranuar në […]

Gjermania heq Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik

Gjermani ka hequr Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik të lartë për përhapjen e virusit korona. Ky vendim vjen pasi që në vendin tonë ka zvogëlim të numrit të të infektuarve me Covid-19, transmeton TV21. – Advertisements – Përveç, Maqedonisë, nga lista e vendeve me rrezik të lartë janë hequr edhe Kosova, […]

Arrestohet banori i Radovishit i kërkuar me fletarrest qendror

Me 11.06.2021 në ora 21.15 nga ana e zyrtarëve policor nga Sektori për bashkëpunim policor ndërkombëtar-Tigrat në bashkëpunim me SPB Shtip, në rrugën regjionale Plackovic-Shtip, fshati Tarinci, është arrestuar E.A.(33) nga Radovishi, transmeton Almakos. Për të është lëshuar një fletarrest qendror për mbajtjen e dënimit me burg prej 4 vite, 9 muaj e 5 ditë […]

Arrestohet një diler droge nga Tetova

Me 11.06.2021 në ora 20.20 nga ana e zyrtarëve policor nga Policia Kriminale në SPB Tetovë në fshatin Leshok, në afërsi të pompës së benzinës, është arrestuar M.C.(30) nga fshati Neproshten, tek i cili janë gjetur katër pako me marihuanë, transmeton Almakos. Gjatë kontrollit në veturën e tij të tipit “opel astra”, me targa nga […]

Disa komuna të Pollogut bllokojnë funksionimin e deponisë “Rusino”

Nëntë komunat e Pollogut edhe më tej vazhdojnë të mos realizojnë obligimin e tyre pagesor ndaj Ndërmarrjes së përbashkët për menaxhim me Rusinon, me qëllim që e njëjta të nis të funksionojë. Nuk kanë filluar as investimet e premtuara kohë më parë, siç është shtrimi me asfalt i rrugës deri në Rusino dhe rrethimi i […]SportMë Shumë

Bonucci: Jemi me zemrën e nxehtë dhe mendjen e ftohtë

12/06/2021 0

Italia tregoi një fytyrë tjetër në ndeshjen hapëse të Europianit ndaj Turqisë. “Të kaltrit” ishin në dominim absolut që nga minuta e parë e takimit, duke arritur një fitore fantastike me rezultatin e pastër 3-0. Megjithatë mbrojtësi i Juventusit Leonardo Bonuci deklaroi se nuk është koha për te festuar, por ... Read More