Tag: Evropiane

Shkëlqeu në Euro 2020, klubet e mëdha evropiane vihen pas këtij lojtari

02/08/2021

Klubet e mëdha evropiane vihen pas Mikkel Damsgaard. Te Sampdoria po mbërrijnë kërkesa të shumta për informacion, veçanërisht nga Premier League, për “xhevahirin” danez, Mikkel ... Read More

Katër gjigantët evropianë e duan transferimin e Xhakës

03/07/2021

Liverpooli dhe tri klube tjera të mëdha evropiane i bashkohet garës për Granit Xhakën. Klubi anglez, Liverpooli thuhet se është i fundit që interesohet për ... Read More

Milan në ‘luftë’ me Barcelonën dhe Tottenhamin për lojtarin që po shkëlqen në ‘Euro 2020’

25/06/2021

Barcelona, Tottenham dhe Milan në garë për Damsgaard Shumë klube evropiane kanë shprehur interesim për mesfushorin Mikkel Damsgaard. Damsgaard po bënë paraqitje të mira me ... Read More

Manchester City dwshtoi në finalen e Ligës së Kampionëve, Evra në këtë mënyrë thumbon

30/05/2021

Pritja e Cityt për lavdinë evropiane vazhdon Legjenda e Manchester United, Patrice Evra ka thumbuar Manchester Cityn, pas dështimit për ta fituar Ligën e Kampionëve. ... Read More

Sonte finalja e Ligës së Kampionëve: Man City – Chelsea, formacionet e mundshme

29/05/2021

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e garës më prestigjoze evropiane në nivel klubesh, Ligës së Kampionëve, ku ballafaqohen dy skuadrat e mëdha angleze, ... Read More

Nëse Real Madrid, Barcelona dhe Juventus përjashtohen nga Liga e Kampionëve, a e dini se çfarë ndodhë

26/05/2021

Çfarë do të ndodhte? Duket se Superliga Evropiane është dërguar në librat e historisë, ku kishte një javë dramatike, ndërsa tani duket e mbaruar dhe ... Read More

Publikohet dokumenti, klubet që largohen nga Superliga duhet të paguajnë dëmshpërblim

24/04/2021

Lajmi se klubet që duan largimin nga Superliga Evropiane mund të paguajnë një shumë të madhe parash, është i vërtetë. E përditshmja gjermane, “Der Spiegel” ... Read More

ZYRTARE: AC Milan largohet nga Superliga Evropiane

21/04/2021

Pas Interit, edhe AC Milan ka njoftuar me largimin nga Superliga Evropiane. Pas Atletico Madridit dhe Interit që konfirmuan largimin para disa orëve, Milan ka ... Read More

Lajmi i fundit: Gjiganti i Serie A largohet nga Superliga Evropiane

21/04/2021

Interi tërhiqet nga Superliga Evropiane. Interi ka konfirmuar se është tërhequr nga Superliga Evropiane, duke u bërë klubi i parë italian dhe i shtati në ... Read More

Agnelli pranon se Superliga Evropiane mori fund

21/04/2021

Andrea Agnelli, presidenti i Juventusit ka pranuar se Superliga Evropiane nuk mund të vazhdojë siç ishte planifikuar pa gjashtë klubet nga Premier League. Agnelli ishte ... Read More

Punë e kryer: Pezullohet Superliga Evropiane

21/04/2021

Pezullohet Superliga Evropiane. Superliga Evropiane është pezulluar, vetëm 48 orë pasi e njoftoi krijimin, për shkak se u tërhoqën nga ajo gjashtë klubet angleze që ... Read More

ZYRTARE: Manchester City tërhiqet nga Superliga Evropiane

20/04/2021

Tashmë është zyrtare. Manchester City është tërhequr zyrtarisht nga Superliga Evropiane, raporton Gazeta Express. “Manchester City mund të konfirmojë se ka nisur procedurat formalisht për ... Read More