Tag: drejtues

Rokadë në FSHF/ Ikën Nurishmi, ja kush do të jetë shefi i ri i garave

24/06/2020

Kampionatet në Shqipëri tashmë kanë një tjetër drejtues. Në Federatën Shqiptare të Futbollit është miratuar një rokadë në sektorin e garave. “Panorama Sport” ka mësuar ... Read More

Hysen Dedja merr drejtimin e Vllaznisë: Kupa e Shqipërisë, një objektiv për të shkuar në Europë

09/06/2020

Tekniku shkodran pas një takimi me drejtues te bashkisë së Shkodrës ka pranuar të marrë drejtimin e skuadrës ku do të zëvendësojë Mirsad Jonuz, i ... Read More

Guardiola takohet me drejtuesit e Juventusit

22/05/2019

0:04 | 22 Maj 2019 00:04 | 22 Maj 2019 Raportet e fundit bëjnë të ditur se trajneri i Pep Guardiola, është takuar me drejtues ... Read More

Haradinaj përsërit se Thaçi dhe Rama kërkuan heqjen e taksës në Samitin e Berlinit

08/05/2019

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i pari i  kësaj partie Ramush Haradinaj ka folur edhe për Samitin e Berlinit. ... Read More

Sot mblidhet Komiteti Drejtues për zbatimin e Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore

25/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot merr pjesë në takimin e Komitetit Drejtues për zbatimin e Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore. Komiteti Drejtues është ... Read More

Pochettino flet për të ardhmen e Eriksen

20/04/2019

Bordi drejtues i skuadrës së Tottenham Hotspur është optimist për nënshkrimin e Christian Eriksen. Mesfushori danez është një nga më të kërkuarit në dritaren e ... Read More

Kosova bëhet anëtare e Bordit drejtues të Rrjetit Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar

09/04/2019

Kosova është zgjedhur sot anëtare e Bordit drejtues të Rrjetit Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar. Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa ... Read More

Kosova, pjesë e takimit të bordit drejtues të PISA-s

06/04/2019

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ka marrë pjesë në takimin e Bordit Drejtues të Programit për Vlerësimin Ndërkombëtar të Nxënësve (PISA). Këtë e ka ... Read More

Skuadra evropiane e refuzon Jose Mourinhon

04/04/2019

Jose Mourinho ka thënë se do të pranonte një rol drejtues në të ardhmen në Ligue 1, por presidenti i Lyon, Jean Michel Aulas ka ... Read More

Moratorium për ndërtimet në komunën Qendër

22/03/2019

22 Mars 2019 / 15:52 Bordi drejtues i Odës Ndërtimore në Lidhjen e Odave Ekonomike nuk do ta tërheqë iniciativën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së ... Read More

Dështon takimi i bordit të RYCO-së, shkak shkarkimi i anëtarit nga ana e Serbisë

13/03/2019

Në mungesë të kuorumit ka dështuar takimi i bordit drejtues të Zyrës Rajonale për Bashkëpunim Rinor RYCO. Dështimi i takimit ka ardhur pasi anëtari i ... Read More

Ymeri i SBASHK-ut: Nëse Ligji i pagave kalon në Kuvend, shpresojmë te Presidenti (Video)

30/01/2019

Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se Këshilli Drejtues i kësaj sindikate i ka dërguar letër Kryeministrit që të tërheq ligjin për paga. Ymeri, ... Read More