Tag: vjet

Merr fund telenovela “Donnarumma”, ky është ekipi i ri i tij

10/06/2021

Merr fund telenovela “Donnarumma”: 60 milionë euro në 5 vjet, pritet firma. Ka ardhur fjala fund te e ardhmja e Donanrumma! Sipas Gianluca Di Marzio, ... Read More

Tri vjet nga vdekja e Fadil Vokrrit

09/06/2021

Sot mbushen tri vjet që kur nga jeta u nda legjenda shqiptare e futbollit Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptarë ... Read More

Era Rusi përlotet tek “Dola te Ola” nga mesazhi i së ëmës, zbulon arsyen e fortë pse u kthye në Shqipëri

16/05/2021

Era Rusi rrëfeu marrëdhënien e ngushtë që ka me familjarët e saj. Ajo tregoi se ka një motër 4 vjet më e madhe, e cila ... Read More

Majlinda Zeka shkëlqeu për ditëlindjen e saj – ndoshta për shkak të fustanit?

16/05/2021

Majlinda Zeka para 4 ditëve ka festuar ditëlindjen. Modelja mbushi 27 vjet, meqë rast edhe organizoi edhe festë madhështore me miqtë e saj, shkruan “Kosovarja”. ... Read More

Nuk do ta besoni, kaq vite ka mbushur sot Vesa Luma

12/05/2021

Vesa Luma feston sot ditëlindjen, kaq vjet mbush ajo. Këngëtarja Vesa Luma sot feston ditëlindjen. Artistja sot mbushi plot 35 vjet. Ajo ka postuar një ... Read More

“Kisha vetëm 5 minuta jetë, por dikush më gjeti dhe më shpëtoi”

24/03/2021

Rrëfimi i Demi Lovato. Kanë kaluar tre vjet që kur Demi Lovato rrezikoi të vdiste nga një mbidozë, dhe sot ylli i popit ka vendosur ... Read More

Tentoi ta privonte nga jeta Ibrahim Tatlisesin, Gjykata Turke e dënon me kaq vjet burg

19/03/2021

Abdullah Uçmak, i cili plagosi Ibrahim Tatlëses me armë në 2011, u dënua me 30 vjet burg për ‘vr’asje në tentativë me paramendim’. Vendimi u ... Read More

Ibrahimoviqi do të luajë kundër Kosovës

06/03/2021

Zlatan Ibrahimoviq do të kthehet me Përfaqësuesen e Suedisë këtë muaj, pesë vjet pas paraqitjes së tij të fundit me suedezët. 39-vjeçari, i cili është ... Read More

Jonida Maliqi i jep fund lidhjes me Romeo Veshajn

14/02/2021

Jonida Maliqi i jep fund lidhjes me aktorin 13 vjet më të vogël.  Lajmin e ka konfirmuar vetë këngëtarja, e cila i ka pranuar modeles ... Read More

“Kontrata e Messi që fundosi Barcelonën”, zbulohen shifrat e çmendura, ja sa fitoi “Pleshti” nga rinovimi i fundit

31/01/2021

Më shumë se 500 milion euro për katër vjet. “El Mundo” ka publikuar kontratën dhe shifrat e rinovimit të fundit të Lionel Messi me Barcelonën, ... Read More

Sot feston ditëlindjen Memli Krasniqi, kaq vite ka mbushur

25/01/2021

Memli Krasniqi sot feston ditëlindjen, ja sa vite mbush. Memli Krasniqi sot mbush 41 vjet. Ai ka lindur me 25 janar në vitin 1980. Memli ... Read More

Labi sot feston ditëlinjden, kaq vite ka mbushur

18/12/2020

Labinot Tahiri feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush sot 12 orë më herët Këngëtari i mirënjohur nga Ferizaj, Labinot Tahiri, feston sot 41 vjetorin e ... Read More