Tag: rreth

“Më përpara vdes se të luaj për Real Madridin”, Pique i çmend ‘mbretërit’ me këtë deklaratë

01/12/2021

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka folur rreth mundësisë që t’i bashkohet rivalit të përbetuar, Real Madrid dhe për ish bashkëlojtarin, Lionel Messi, që fitoi ... Read More

Kështu Adriana Matoshi i përgjigjet Labit pasi i ofroi ndihmë rreth shërimit

30/11/2021

Adriana Matoshi i përgjigjet Labit pasi i ofroi ndihmë rreth shërimit. Aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi, të hënën ka njoftuar se do të operohet pasi ... Read More

City ia vendosë këtë çmim Sterlingut

18/11/2021

Duket se Sterling do të largohet nga Man City, Manchester City, sipas Metro, do të kërkojë rreth 45 milionë £ (60 milionë dollarë) nga çdo ... Read More

Tifozët dhe Broja kundër trajnerit Reja, por italiani kapet pas kontratës

15/11/2021

“Shuplaka” Anglisë ka sjell një atmosferë mbytëse rreth Kombëtares, një humbje që djeg shumë. Jo vetëm rezultati, fundja Anglia është një përfaqësuese me një potencial ... Read More

Populli i thotë ‘po’ Elon Musk që të shesë 10% të aksioneve të Tesla-s

09/11/2021

08:28 | 8 Nëntor 2021 Elon Musk duhet të shesë rreth 10 për qind të aksioneve të tij në Tesla, sipas 57.9 për qind të ... Read More

Lajmi i ndarjes me Shpëtim Saraçin bëri bujë, Mira Konçi habit me reagimin e saj

08/11/2021

Rreth 4 vite më parë, shpërngulja e kompozitorit të njohur Shpëtim Saraçi dhe bashkëshortes së tij, këngëtares Mira Konçi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ... Read More

Rreth 80 për qind e Maldiveve mund të bëhet e pabanueshme deri në vitin 2050

06/11/2021

23:36 | 5 Nëntor 2021 Sipas shkencëtarëve, rreth 80 për qind e Maldiveve mund të bëhet e pabanueshme deri në vitin 2050 nëse ritmet aktuale ... Read More

Einxhel Shkira: Dua të bëhem nënë edhe nëse nuk do martohem

31/10/2021

Einxhel Shkira ka folur në Big Brother rreth dëshirës për t’u bërë nënë në të ardhmen, por për të nuk ka rëndësi martesa. “Dua të ... Read More

Milan afër transferit të madh nga Atletico Madrid

28/10/2021

Milan po monitoron edhe një herë situatën rreth Angel Correa-s pasi argjentinasi mund të largohet nga Atletico Madrid. Atletico Madrid është kampioni në fuqi i ... Read More

Skeleti i një dinozauri shitet 7.7 milionë dollarë në një ankand në Paris

23/10/2021

12:01 | 22 Tetor 2021 Një skelet i fosilizuar rreth 23 metra i gjatë i quajtur triceratops ka arritur një vlerë të pabesueshme prej 7.7 ... Read More

“Ia shlyva borxhet, ndërsa ai…” Habit Fifi: Ish-i dashuri u nda nga unë se nuk i pëlqente që qaja

12/10/2021

Fifi ka treguar shumë të pathëna rreth jetës private gjatë bisedës me Granitin në “Big Brother VIP”. Këngëtarja ka zbuluar se i dashuri është ndarë ... Read More

Bernard Challandes: Domgjoni është një futbollist i kompletuar

04/10/2021

Ka nisur konferenca e selektorit, Bernard Challandes për të folur rreth dy ndeshjeve të tetorit, që Kosova do t’i zhvilloj ndaj Suedisë dhe Gjeorgjisë, më ... Read More