Tag: rreth

Dalin mbi 10 mijë shkencëtarë në mbrojtje të Tokës

29/07/2021

10 mijë shkencëtarë në mbrojtje të Tokës. Rreth dy vjet pasi më shumë se 10 000 shkencëtarë nga rreth 150 vende së bashku shpallën një ... Read More

Pfizer dhe AstraZeneca janë efektive edhe kundër variantit Delta

22/07/2021

Lajm i mirë rreth vaksinave kundër COVID-19: Pfizer dhe AstraZeneca janë efektive edhe kundër variantit Delta. Dy doza të vaksinës Pfizer ose AstraZeneca kundër COVID-19 ... Read More

Alkooli shkakton katër përqind të të gjitha kancereve

20/07/2021

Studimi: Alkooli shkakton katër përqind të të gjitha kancereve. Rreth katër përqind a e të gjitha kancereve shoqërohen me konsumimin e alkoolit, sipas një ekipi ... Read More

Shkëmbimi Saul – Griezman, vjen lajmi i papritur nga Spanja

20/07/2021

Pas një jave me optimizëm të madh për shkëmbimin mes Barcelonës dhe Atleticos rreth Griezmannit dhe Niguezit, tani situata ka ndryshuar tërësisht. Negociatat kanë ndaluar ... Read More

PSG nuk po rinovon me Kylian Mbappe, Real Madrid gati ta rrëmbejë yllin francez

15/07/2021

Real Madrid deklaroi se janë rreth 300 milionë euro humbje për shkak të pandemisë, por nuk heq dorë për të marrë shërbimet e Kylian Mbappé. ... Read More

Vetëm një vit pasi u transferuar në Milan, talenti i madh largohet nga ‘San Siro’

12/07/2021

Vetëm një vit pasi u bashkua me Milanin për rreth 4 milionë euro, aventura e Jens Petter Hauge në Itali do të marrë fund. Me ... Read More

Çudi e madhe në Kosove: Fshati ‘Rrenc’ në Dragash

03/07/2021

Në zonën e Dragashit ndodhet një fshat i vogël me rreth 120 shtëpi,e diku rreth 400 banorë, që ka një emër interesant! Fshati quhet ‘Rrenc’. ... Read More

Milan nis kontaktet, po tenton rikthimin e Bakayokos në ‘San Siro’

24/06/2021

AC Milan ka zhvilluar bisedime me agjencinë që përfaqëson Tiemoue Bakyoko rreth idesë së një kthimi në klub. Francezi qe ka luajtur për Rossonerët pasi ... Read More

Fifi gati të ‘pëlcasë’ nga pesha

15/06/2021

Fifi përsëri ka filluar të shtojë peshë. Fifi është qendër e vëmendjes rreth paraqitjes fizike. Ajo në çdo situatë duket bukur, duke tërhequr vëmendje të ... Read More

Fshati shqiptar ku askush nuk shkon nuse, meshkujt 50-vjeç dhe beqarë

11/06/2021

Ndodhet rreth 8 km larg autostradës Rrogozhinë-Kavajë, ku 20 familje jetojnë në izolim të plotë, pa ujë, pa kanalizime, në kushte mbijetese. Bëhet fjalë për ... Read More

Gaz Paja rrëfen historinë e dashurisë me Irën dhe dëshirën për të pasur një tjetër fëmijë

31/05/2021

Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira kurorëzuan rreth 2 vite më parë dashurinë e tyre me martesë. Ata janë prindër të një djali, të ... Read More

A e dini sa paguhen policët në Zvicër?

30/05/2021

Një person që punon si oficer policie në Zvicër zakonisht fiton rreth 76,000 CHF në vit. Pagat variojnë nga 35,000 CHF (më e ulëta) në ... Read More