Tag: pune

Zidane pritet t’i prish punë Milanit për Diazin

07/11/2020

Milanit i duhet shumë punë për ta mbajtur Diazin. Milani po shikon mundësinë për ta mbajtur në skuadër Brahim Diazin. Sipas Calciomercato, Stefano Pioli është ... Read More

Egzona kështu shtrihet në punë

03/11/2020

Kështu shtrihet në punë Egzona. Egzona Muqiqi është një femër e dalluar në mediat rozë. Në të shumtën e rasteve ajo kalon në lajm përmes ... Read More

Biznesmeni që shkon në punë duke fluturuar

02/11/2020

Jeremy Paxton është një person i cili nuk shkon në punë si gjithë të tjerët, duke ecur, me makinë, autobus apo biçikletë. Biznesmeni britanik fluturon ... Read More

Vajza shkon për të kërkuar punë si shitëse, përgjigja e shefit e lë pa fjalë

29/10/2020

Realiteti shqiptar për të gjetur punë në profesion pas mbarimit të shkollës, është i pashpresë. Të rinjtë shpesh u drejtohen pozicioneve më të “arritshëm” ku ... Read More

Befason Pirlo pas humbjes nga Barcelona, kjo gjë nuk do t’u pëlqejë tifozëve të Juventusit

29/10/2020

Pirlo pas humbjes: Juventusit i duhet punë për të arritur nivelin e Barcelonës. Andrea Pirlo e ka pranuar se humbja e Juventusit nga Barcelona ka ... Read More

Bleonida Pepshi: Fotot provokuese të afrojnë më shumë me publikun

24/10/2020

Një vajzë e re dhe me shumë vullnet për punë, një bukuroshe kosovare në Zvicër. Është kjo Bleonida Pepshi, e cila ka zgjedhur që bukurinë ... Read More

Personat që përtojnë të zgjohen nga gjumi janë më inteligjentë

10/07/2020

Jos.hja për ta vazhduar gjumin dhe ndoshta për ta marrë pushim në punë është diçka me të cilën jemi përballuar të gjithë, por shumica e ... Read More

Horoskopi ditor, e diel 5 korrik 2020

05/07/2020

Dashi Xhelozia dhe posesivitet ka rrezik t’iu prishe pune gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentime.ntale. Here pas here do ketë edhe debate te forta ... Read More

Ky punëtor ndërtimi, bën një lojë të mahnitshme me çekan

31/05/2020

Për shumicën e njerëzve, çekani është një mjet pune, që shfrytëzohet për të goditur gjësendet. Por, jo edhe për Justin Fiddler. Punëtori i ndërtimtarisë, që ... Read More

Një kryeministre si kjo, propozon katër ditë pune në javë

21/05/2020

Jacinda Ardern, kryeministrja e Zelandës së Re ka propozuar sistemin me katër ditë pune në javë. Këtë ide e ka dhënë me qëllim të rritjes ... Read More

Shqiptarët e bashkuar, sigurohen 150 mijë euro për shërimin e Ilirit

16/05/2020

Sot pas një pune të jashtëzakonshme të qytetarëve të Gjilanit, fondit të krijuar nga Elvis Naçi dhe falë njerzëve vullnetmirë gjithandej, shuma e kërkuar prej ... Read More

COVID-19/ Çfarë duhet të dini për konsumin dhe pastrimin e ushqimeve këtë periudhë

29/04/2020

ANSES, Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pastrimin. AKU citon ANSES: Çfarë masash ... Read More