Tag: fshatin

Alfabeti 400-vjeçar i Elbasanit i zbuluar në Ukrainë

24/11/2019

Arkeologët kanë gjetur artefaktet me mbishkrime në alfabetin e Elbasanit të shekullit të 17-të në fshatin Margaritovo të Ukrainës. Nuk është vetëm ky lajmi ekskluziv ... Read More

Thaçi: Vlerat e UÇK-së po rriten

26/05/2019

Në fshatin Plluzhinë të Skenderajt sot në dy shtëpi janë zbuluar pllaka përkujtimore, në nderim të kontributit për liri të vendit. Ishte shtëpitë e Hasan ... Read More

21 vite nga masakra e 25 majit në Lybeniq

25/05/2019

Sot bëhen 20 vite kur më 25 maj 1998, forcat serbe hynë në fshatin Lybeniq të Pejës, duke vrarë e masakruan nëntë banorë të Lybeniqit, ... Read More

Gjendet bunkeri me armatim në Begracë (Foto)

24/05/2019

Policia raporton se dje në fshatin Begracë të Kaçanikut janë gjetur 25 granata dore, 11 mina anti-këmbësorike, 3 detonator dhe një ndezës hundor për mortajë ... Read More

Aksident ndërmjet një kamioni dhe autobusi në Gjakovë, ka të lënduar

22/05/2019

Një aksident komunikacioni ndërmjet një autobusi dhe kamioni ka ndodhur në fshatin Rakovinë të komunës së Gjakovës. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Gjakovës, Lirie ... Read More

Zbulohen katër parcela kanabisi në Memaliaj

22/05/2019

Gjatë patrullimeve ajrore të kryera nga Policia e Shqipërisë në fshatin Xhafaj të Memaliajt janë gjetur rrënjë kanabisi. Në fshat u zbuluan katër parcela kanabisi. ... Read More

Malisheva përkujton Rifat Berishën me vëllezër në 70 vjetorin e rënies

17/05/2019

Në fshatin Berishë të Komunës së Malishevës, nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Ragip Begaj, është mbajtur tubim përkujtimor, me rastin e 70 vjetorit të ... Read More

Arrestohet pasi ngacmoi seksualisht dy femra në Viti

12/05/2019

Është arrestuar një i dyshuar mashkull në fshatin Pozheran të Vitisë, pasi i njëjti ka marrë në veturë dy viktimat femra të mitura kinse për ... Read More

Vetaksidentohet një veturë në Zahaq të Pejës (Video)

11/05/2019

Një veturë është vet-aksidentuar sot rreth orës 16:00 në fshatin Zahaq të Pejës. Si pasojë, vetura është rrokullisur. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Vetura, ... Read More

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët në Katund të Ri të Pejës

11/05/2019

Sot në fshatin Katund i Ri të Pejës, janë përkujtuar dëshmorët dhe martirët, duke vënë kurora lulesh pranë varrezave të tyre. Për të bërë homazhe ... Read More

Vetë-aksidentohet një veturë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

09/05/2019

Një vetë aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Llabjan ku janë lënduar katër persona. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet ... Read More

Vetvritet një 32 vjeçar nga Malisheva, Prokuroria jep detaje

09/05/2019

Sot rreth orës 07:00 të mëngjesit, Prokuroria e Gjakovës ka pranuar informatën se në fshatin Senikë, Komuna e Malishevës, është gjetur një trup i pa ... Read More