Privohen nga liria katër persona nga Kërçova

Privohen nga liria katër persona nga Kërçova

Sektori për punë të brendshme Tetovë njoftonë se janë arrestuar katër persona nga Kërçova për poseedim të lëndëve narkotike. Personat në fjalë janë ndaluar në stacionin policor në Gostivar dhe pas dokumentimit të rastitpritet të vijojë parashtresë përkatëse.

Me datë 22.05.2022 në ora 17.00 në rrugën “JNA” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – DPB Gostivar kanë privuar nga liria personat M.M. (37) nga Plasnica, A.Sh.(30), I.A.(24), H. Gj.(26) dhe E.E. (22), të katër nga Kërçova, për shkak se tek ata është gjetur dhe konfiskuar marijuanë dhe një grirëse me mbetje marijuane. Personat janë ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas dokumentimit të rastit do të vijojë parashtresa përkatëse, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë./KlanMacedonia/