Policia gjen armë gjatë kontrollit të një makine

Policia gjen armë gjatë kontrollit të një makine

​Njësiti policor ka ndaluar një veturë BMW me targa vendore me ngasës mashkull në lagjen “Dardania” në kryeqytet.

Gjatë kontrollit në çantën e dorës është gjetur dhe konfiskuar një armë Sig Sauer 7.65mm me tre fishekë.

Është konsultuar prokurori i cili ka urdhëruar qe rasti të hetohet në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

TAGS