Plagosje aksidentale me armë zjarri në Prishtinë

Plagosje aksidentale me armë zjarri në Prishtinë

Një person është plagosur, pasi është qëlluar aksidentalisht me armë zjarri nga një preson tjetër në Prishtinë.

Sipas Policisë, viktima është dërguar për tretman mjekësor për shkak se aksidentalisht ishte qëlluar me revole në këmbë nga i dyshuari mashkull.

“Në vendin e ngjarjes policia ka gjetur dhe konfiskuar një karikator dhe një fishek të kalibrit 6.35mm. që dyshohet se i përket armës së përdorur në rast”, thuhet në raportin e Policisë. /Telegrafi/

Foto: Ilustrim

TAGS