Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, nuk ka të lënduar

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, nuk ka të lënduar

Të shtëna me armë zjarri ka pasur sot rreth orës 13:00 në rrugën “Zagrebi”, në Prishtinë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ku tha se nuk është raportuar për persona të lënduar.

Sipas saj, kjo rrugë aktualisht është e bllokuar për qarkullim, ndërkohë që njësitet policore janë duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personave të dyshuar.

“Rreth orës 13:00, policia  ka marrë informacionin se në rrugën Zagrebi në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore për ekzaminim të vendngjarjes, nga ku nuk raportohet për persona të lënduar.”, ka thënë Ahmeti. /Telegrafi/