Tag: York

Ndahet Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi?

07/11/2021

Kompozitori rikthehet në Shqipëri, këngëtarja provon muzikën në New York. Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi janë dy artistë për vite rrëmbyen zemrat e shqiptarëve. Çifti ... Read More

Meghan Markle dhe Princ Harry bëjnë daljen e parë publike pas lindjes së vajzës

23/09/2021

Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle janë në New York dhe kjo shënon daljen e tyre të parë publike pas disa muajsh. Dyshja vizituan One ... Read More

Tentuan ta fusnin me zor në makinë, Lei Kraja rrëfen ngjarjen e frikshme: Nuk e di si kam shpëtuar

18/07/2021

Prezantuesja Lei Kraja ka rrëfyer ngjarjen e frikshme që ka përjetuar në kohën kur jetonte në New York. E ftuar në emisionin  “Natën me Aulonën”, ... Read More

Qytetet me më shumë miliarderë në botë

20/06/2021

23:41 | 19 Qershor 2021 Për herë të parë në shtatë vjet, NeW York City ka humbur titullin e tij si kryeqyteti i miliarderëve në ... Read More

Përmes këtyre fotove, Adrola Dushi e dëshmon se përse e meriton epitetin si femra më e bukur shqiptare

19/06/2021

Adrola Dushi mahnit me pamjen e re gjatë qëndrimit në New York. Ajo është ndër modelet më të dashura për publikun e gjerë. Fjala është ... Read More

Dua ‘sulmohet’ keq nga ‘New York Times’

23/05/2021

‘Ky është çmimi që duhet paguaj për palestinezët’ Prestigjiozja ‘New York Times’ në hapësirën e caktuar e ka akuzuar Dua Lipën si ‘antisemite’ . Kjo ... Read More

Akuza të rënda ndaj Dua Lipës

23/05/2021

Prestigjiozja ‘New York Times’ në hapësirën e caktuar e ka akuzuar Dua Lipën si ‘antisemite’ . Kjo marrë shkas nga qëndrimet e saj të zëshme ... Read More

“New York Times” për Superligën Evropiane: FIFA e dinte dhe ishte aleat i fshehur i klubeve

20/05/2021

Nga faqet e gazetës amerikane “New York Times”, vijnë detaje të reja të rëndësishme në lidhje me themelimin e të ashtuqquajturës Super Ligë. Pas analizimit ... Read More

Ndërtohet rezidenca më e lartë në botë, ja sa ka kushtuar

19/09/2019

Është ndërtuar objekti më i lartë në botë në New York , e cila e ka thyer rekordin e mëparshëm për ndërtesën më të lartë ... Read More

Mendoi se ishte puçërr në fytyrë por i doli kancer i lëkurës

28/07/2019

Një 24 vjeçare që jeton në New York, po shërohet nga kanceri i lëkurës në fytyrë pasi ajo fillimisht mendoi se ishte një puçërr.Gibson Miller ... Read More

Dalin specifikat e plota të Galaxy Note 10 dhe Note 10+

23/07/2019

Këta telefona do të lansohen në pak më shumë se dy javë, më 7 gusht, në një ngjarje të veçantë në New York City. Samsung ... Read More

E kapin duke vjedhur, policët i paguajnë ushqimet gruas dhe e lirojnë

10/07/2019

Më 4 korrik në New York, policia ishte njoftuar se një grua kishte vjedhur ushqime. Mirëpo reagimi i policëve duket se befasoi të pranishmit, pasi ... Read More