Tag: vrasjes

‘’Dëmet e shkaktuara nga protesta janë 0’’, Rudina Magjistari: Nuk kishte bërë asnjë gjë, iu mor jeta si të ishte një lepur

10/12/2020

Pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u qëllua nga efektivi i policisë gjatë ndjekjes në zonën e Laprakës, kanë qënë të shumtë edhe ... Read More

Beqiri: Edhe pas 20 vjetësh nuk është zbardhur vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2019

Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë. Ismet Beqiri ... Read More

Kurti: Vrasja e Fehmi Aganit ishte humbje e madhe për Kosovën

06/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në 20 vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se vrasja e tij ishte ekzekutim kriminal i Serbisë ... Read More

Mustafa përkujton Fehmi Aganin

06/05/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Heroit të Kosovës Fehmi Agani, kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa ka kujtuar veprimtarinë e tij. “Akademik Fehmi Agani ... Read More

Mustafa kujton Fehmi Aganin: Njeri me mendje për çdo kohë e çdo situatë, ideolog i përmasave të mëdha

05/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka kujtuar Fehmi Aganin, në 20 vjetorin e vrasjes nga shteti serb. Përmes një shkrimi në Facebook, e ka ... Read More

Haradinaj: Fehmi Agani i dha qartësi vizionit tonë për shtet sovran

05/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 20 vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se ai me mendim të guximshëm dhe veprimtari atdhetare i ... Read More

“Njëri u vra pasi ndaloi tek ura për të shpëtuar shokët – ishte edhe një i plagosur”: Banorët dëshmojnë ngjarjen që përcolli vjedhjen në aeroportin e Tiranës (Foto)

10/04/2019

Pas grabitjes së bujshme të Rinasit dhe vrasjes së njërit prej grabitësve, ndërsa ende nuk ka një variant zyrtar për ngjarjen, po qarkullojnë shumë teza ... Read More

Policia dhe prokuroria japin detaje për të arrestuarin lidhur me vrasjen në kazino të Lipjanit

03/04/2019

Policia e Kosovës dhe Prokuroria janë deklaruar për zhvillimet e rastit të vrasjes së një personi në një kazino në Lipjan. Zëdhënësi i Policisë për ... Read More

I dënuari për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha ftohet të dëshmojë në rigjykimin ndaj Enver Sekiraqës

30/03/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim ... Read More

Kandiq: Vrasja e shqiptarëve nga njësitë serbe “Akrepat”, a është agresion i NATO-s?

28/03/2019

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka përkujtuar 20-vjetorin e vrasjes së 14 civilëve nga familja Bogujevci dhe Duriqi në Podujevë nga ... Read More

Natasha Kandiq tregon bisedën me Nekibe Kelmendin, natën kur policia serbe i vrau Bajram Kelmendin dhe dy djemtë e tij

25/03/2019

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka përkujtuar momentin e vrasjes së avokatit të njohur shqiptar Bajram Kelmendi, bashkë me dy bijtë ... Read More

​Mustafa për Bajram Kelmendin: Punoi shumë për denoncimin e krimeve të luftës nga regjimi serb

25/03/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së avokatit Bajram Kelmendi dhe dy djemtë e tij Kastrioti dhe Kushtrimi, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ... Read More