Tag: votimit

Facebook-u do të ndëshkohet me 5 miliardë dollarë për shkeljen e privatësisë

13/07/2019

Komisioni Federal për Tregti i Shteteve të Bashkuara e ka miratuar përmes votimit me shumicë votash një gjobë prej 5 miliardë dollarësh për shkak të ... Read More

Mbyllen qendrat e votimit në komunat veriore

19/05/2019

Janë mbyllur qendrat e votimit në Mitrovicën Veriore. Demokracia në Veprim në një konferencë për media, ka njoftuar se procesi i zgjedhjeve për kryetar të ... Read More

Deputeti Igor Simiq i bindur se do të fitojnë kandidatët e Listës Serbe

19/05/2019

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, pasi ka kryer procesin e votimit për kryetar të Mitrovicës së veriut,  në një prononcim për media ka thënë ... Read More

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, hapen qendrat e votimit në veri të Mitrovicës

19/05/2019

Në veri të Mitrovicës janë hapur shtatë qendrat e votimit, ashtu siç edhe janë paraparë për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarë të katër komunave në veri. ... Read More

Kështu mund ta votoni Dua Lipën për “Billboard Music Awards”

25/04/2019

Dua Lipa ka treguar mënyrën e votimit të saj për tre çmimet e nominuara në "Billboard Music Awards". Dua Lipa përmes rrjeteve sociale ka treguar ... Read More

Çair, mbyllen qendrat e votimeve

21/04/2019

Në komunën e Çairit janë mbyllur qendrat e votimit. Procesi zgjedhor ka vijuar për gjithë ditën i qetë dhe pa probleme. Ajo që vërehet në ... Read More

Arrestohet një person në Tetovë, fotografoi fletëvotimin

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T17:15:48+02:00 Një incident në procesin e votimit është shënuar edhe në Tetovë. Rreth orës 15 e 50 minuta, në vendvotimin numër 1969, që ndodhet ... Read More

Butel dhe Çair, procesi i votimit po vazhdon normalisht

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:12:13+02:00 Në komunat Butel dhe Çair të Shkupit, procesi i votimit po vazhdon normalisht, me disa vërejtje të vogla. Këto të fundit kanë të ... Read More

Çair, procesi i votimit raportohet i qetë dhe korrekt

21/04/2019

Procesi i votimit në komunën e Çairit dhe në Butel po zhvillohet i qetë dhe sipas standardeve. The post Çair, procesi i votimit raportohet i ... Read More

Haraçinë, dalje e ulët në votime

21/04/2019

Procesi i votimit në Komunën e Haraçinës vijon në mënyrë të qetë dhe pa pengesa. Megjithatë dalja në votime e qytetarëve mbetet relativisht e ulët. ... Read More

Procesi zgjedhor në Saraj rrjedh pa probleme

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T14:08:34+02:00 Procesi i votimit pa probleme po rrjedh edhe në Komunën e Sarajit në të gjitha 46 vendvotimet. Ekipi ynë ishte në Shkollën fillorë ... Read More

Arrestohet një person, ka fotografuar fletëvotimin

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:29:45+02:00 Një person është arrestuar në Shkup gjatë procesit të votimit të zgjedhjeve presidenciale, pasiqë i njëjti ka fotografuar fletëvotimin, kanë konfirmuar nga ... Read More