Tag: udhëhequr

Këto janë të metat e shenjës së virgjëreshës

20/08/2020

Të udhëhequr nga Mërkuri, planeti që e ka marr emrin nga perëndia romak i komunikimit, Virgjëresha është një shenjë inteligjente, e aftë dhe me artikulim ... Read More

Studim: Meshkujt me mjekër pëlqehen më shumë

09/12/2019

Ky ishte përfundimi i një studimi të udhëhequr nga Barnaby Dixson dhe të publikuar në Gazetën e biologjisë evolucionare. Hulumtimi përcaktonte se meshkujt me mjekër ... Read More

A mund ta ngadalësojnë ushtrimet Alzheimerin?

19/09/2019

Hulumtimi është udhëhequr nga Prof.Rong Zhang. Ekipi publikoi gjetjet e tyre në Journal of Alzheimer’s Disease. Prof.Rong Zhang dhe ekipi i tij më parë i ... Read More

Shkarkohet një prokuror dhe suspendohet një prokurore nga KPK

10/05/2019

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 167-të me radhë, të udhëhequr nga Kryesuesi Bahri Hyseni, në të cilën janë shqyrtuar dhe marrë vendime ... Read More

Goli i bukur i Messit dhe reagimi i çuditshëm i Pogbas

17/04/2019

Lionel Messi me dy gola ka udhëhequr Barcelonën drejt kalimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Katalanët, pas fitores 0-1 në ‘Old Trafford’ në ndeshjen ... Read More

NBA: Lakers ndajnë rrugët me trajnerin Walton

12/04/2019

Skuadra e Los Angeles Lakers ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritanishëm, Luke Walton. Lakers të udhëhequr nga Walton në pankinë dhe LeBron James në ... Read More

Arsenal shënon edhe golin e dytë në përballjen me Napolin

11/04/2019

Nuk ka mundur të ketë fillim më të mirë sesa ky për skuadrën e udhëhequr nga Unai Emery. Në përballjen me Napolin, e cila është ... Read More

Xhaferi viziton Katarin

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T08:14:38+02:00 Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Veriore, i udhëhequr nga kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, do të marrë pjesë në Asamblenë ... Read More

Arsenal 2:0 Newcastle United – Notat e lojtarëve

01/04/2019

Arsenal e ka mbyllur me fitore edhe ndeshjen e 31-të në kuadër të Premierligës. Skuadra e udhëhequr nga Unai Emery shënoi fitore me rezultatin 2:0, ... Read More

Të gjithë të dënuarit për 27 prillin u dërguan në paraburgim

16/03/2019

16 Mars 2019 / 9:35 Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të ... Read More

Mjekë nga Italia kryejnë operacione kardiokirurgjike në QKUK

14/03/2019

Një ekip i mjekëve nga Italia, të udhëhequr nga dr. Carlo Barzaghi dhe dr, Maurizio Levantino, nga Spitali i Toskanas në Itali, po operojnë pacientët ... Read More

Vançeva: LSDM-ja zbaton reformat që hapin dyert e BE-së

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:02 “Shumica parlamentare e udhëhequr nga LSDM-ja vazhdon me zbatimin e reformave që nënkupton hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për ... Read More