Tag: shpesh

Për Pashkë të gjithë lyen vezët, Luana Vjollca flokët

04/04/2021

Ajo eksperimenton shpesh me flokët dhe njihet si njëra prej vajzave më të guximshme në showbizin shqiptar. Fjala është për artisten nga Shqipëria, Luana Vjollca, ... Read More

Ia zuri hyrjen me veturë, fermeri e bllokon BMW-në me rrethoja

01/04/2021

Shpesh kemi mundur të hasim raste ku vozitësit i parkojnë vendet e tyre në vendet ku nuk lejohet. Një rast i tillë ka ndodhur edhe ... Read More

Albert Ajnshtajn vuante nga ‘Sindroma e mashtruesit’

22/03/2021

Kush konsiderohet kësisoj, cilët tipa? SHBA– A mendoni shpesh se sukseset tuaja janë vetëm fryti i pamerituar i fatit? Është sindroma e mashtruesit: Ajnshtajni gjithashtu ... Read More

Ylli i Sassuolos nuk rinovon, Maldini dhe Massara në aksion!

11/02/2021

Vëmendja e medias në lidhje me merkaton e ardhshme të transferimeve të verës shpesh përqendrohet tek ata që do të lirohen në fund të sezonit, ... Read More

Nëse u ndodh kjo gjatë natës, në mëngjes shkoni urgjent te mjeku

06/02/2021

Nëse djersini shpesh natën, atëherë kjo është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni. Në qoftë se dhoma juaj e gjumit është jashtëzakonisht e nxehtë, ... Read More

Kaq gjatë mund ta lini djathin në frigorifer

31/01/2021

Në mënyrë që të ruajmë shëndetin tonë dhe të mbrohemi nga he.lmimet, ne shpesh hedhim gjithçka që nuk na duket e sigurt nga frigoriferi. Ndër ... Read More

Linda Halimi “rrit” temperaturat, çmend fansat me pozat provokuese

30/01/2021

Këngëtarja e njohur Linda Halimi është shumë aktive në rrjete sociale, ndërsa shpesh herë publikon foto dhe video të ndryshme nga përditshmëria e saj. Së fundmi me pozat e ... Read More

Dafina dhe Dj Geek më të dashuruar se kurrë, çifti pushime në borë

14/01/2021

Dafina dhe Dj Geek janë në një nga çiftet më të komentuar në mediat rozë. SHpesh është përfolur për lidhjen dhe ndarjen e tyre, por ... Read More

Gjyste Vulaj një kuzhiniere e zonja, gatuan pite

27/12/2020

A dini ju të gatuani këso pite si të Gjyste Vulajt? Këngëtarja Gjyste Vulaj shpesh herë ka treguar edhe aftësitë e saj jo vetëm në ... Read More

Maldini synon një goditje si Hauge në janar, kushton 12 milionë euro

17/12/2020

Tranferimin e “Hauge” me vetëm pak milionë euro (një shumë që gjithësesi shpesh shtrembërohet në 4, 5 apo 3 mln euro) ishte padiskutim kartvizita e ... Read More

A janë të dëmshme patatet me sytha?

06/12/2020

Mund t’ju ketë ndodhur shpesh që pak përpara se të gatuani drekën, keni vënë re që patatet kanë nisur të nxjerrin filiza. Çfarë duhet bërë ... Read More

Pastrimi i shtëpisë çdo ditë, ju bën dëm

02/12/2020

Pastrimi i shtëpisë shumë shpesh mund të dëmtojë seriozisht shëndetin! Është kjo ajo që kanë zbuluar studiuesit norvegjezë të Universitetit të Betrgen, pasi analizuan të ... Read More