Tag: SHBA

Kartolina e fundit nga Shtëpia e Bardhë/ Melania dhe Trump urojnë Krishlindjet

19/12/2020

Zonja e Parë e SHBA, Melania Trump dhe Presidenti Donald J. Trump kanë publikuar portretin e tyre zyrtar të Krishtëlindjes së vitit 2020. Ishte  Zonja ... Read More

Fauci: Deri korrik të 2021 virusi do të jetë prezent e më pas…

05/12/2020

Përhapja e COVID-19 në SHBA do të “përkeqësohet para se të bëhet më mirë” dhe vendi nuk do të shohë “ndryshime dramatike” deri në tremujorin ... Read More

“Zhdukni” diabetin në 30 ditë

27/11/2020

Ky rezultat vjen nga një eksperiment në SHBA, i drejtuar nga Dr. Gabriel Cousens ku mjaftojnë vetëm 30 ditë që ju të shëroheni nga diabeti. ... Read More

Lajm fantastik nga SHBA për vaksinen

14/11/2020

​SHBA mund të ketë dy vaksina për COVID-19 të aprovuara deri në fund të vitit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të kenë dy vaksina ... Read More

Emina ndërton shtëpi në Mal të Zi: Sipas traditës ar në themel dhe një qingj të pjekur

01/11/2020

Edhe pse vitesh jeton në SHBA, ajo kurrë nuk harron tokën e saj. Emina Cunmulaj na i tregon shpesh dashurinë që e ka për vendlindjen, ... Read More

Emina Cunmulaj poston foto me baltë në duar nga Mali i Zi: Kjo është toka jonë

13/09/2020

Modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj, e cila prej vitesh jeton në SHBA gjithmonë tregon me krenari origjinë e saj. Prej disa javësh, ajo ndodhet ... Read More

E veshur me bikini provokuese, reperja: Ëndrra e çdo vjehrre

12/09/2020

Pas hitit “Qe Qe”, reperja e njohur Tayna ka udhëtuar drejt SHBA, ku po shijon disa ditë relaksi.  Pas publikimit të projektit më të fundit ... Read More

Afërdita Dreshaj nuk kursehet, modelja na prezanton me super makinën e re luksoze

02/08/2020

Afërdita Dreshaj prej kohësh ka ndërtuar jetën e saj në SHBA. Shpesh ajo na sjellë copëza nga e përditshmja e saj në rrjetet sociale. Ndaj ... Read More

v

02/08/2020

Afërdita Dreshaj prej kohësh ka ndërtuar jetën e saj në SHBA. Shpesh ajo na sjellë copëza nga e përditshmja e saj në rrjetet sociale. Ndaj ... Read More

Administrata e Barnave në ShBA: Kujdes me dezinfektuesit e duarve, disa mund të shkaktojnë marramendje, kokëdhimbje dhe verbërim

09/07/2020

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në ShBA ka shtuar më shumë lloje të dezinfektuesve të duarve në lisën, si produkte të kontaminuara me metanol toksik. ... Read More

Flori Lloga: Ka kaluar koha e kasetave, sot publiku të voton me klikime

21/06/2020

Jeta e këngëtarit në SHBA, mes restorantit dhe muzikës Krahas muzikës së pastër shqipe që kultivon, Flori Lloga është dhe një biznesmen shumë i suksesshëm ... Read More

Brenda shtëpisë madhështore të Bill Gates

03/06/2020

Sigurisht nuk keni menduar se njeriu më i pasur në SHBA jeton në një shtëpi tri-dhomëshe dhe me vetëm një pishinë prapa saj. Bill Gates ... Read More