Tag: raportuar

Del në shitje Coutinho, zbulohet arsyeja pse Barcelona e ka marrë këtë vendim

20/03/2021

Zbulohet arsyeja kryesore pse Barcelona kërkon shitjen e Coutinhos Mundo Deporitovo ka raportuar se Barcelona kërkon shitjen e Philippe Coutinhos, përpara se ky i fundit ... Read More

Zinedine Zidane shmang komentet për Cristiano Ronaldon

12/03/2021

Zidane shmang komentet për Ronaldon. E përditshmja spanjolle “Marca” ka raportuar për një rikthim të mundshëm të Cristiano Ronaldos te Reali i Madridit, pas vetëm ... Read More

“Dashnia nuk është veç seks o gubana”, deputetja e zgjedhur Ardiana Matoshi kapet keq me komentuesit

19/02/2021

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje që është raportuar se ka arritur numrin e mjaftueshëm të votave që të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës, ... Read More

“Bombë” nga Spanja: Barcelona e do Calhanoglun

30/01/2021

Siç është raportuar nga ekipi editorial i Sky Sport, Hakan Calhanoglu nuk do të bashkohet me pjesën tjetër të ekipit në Bolonjë në orët e ... Read More

‘Rebelimi’ i Van de Beek, reagon më në fund edhe Solskjaer

09/01/2021

Ylli holandez, Donny Van de Beek së fundmi është raportuar se është shumë i pakënaqur me hapësirën që ai ka në Manchester United. Djajtë e ... Read More

Pochettino dëshiron këta lojtarë në skuadrën e tij

30/12/2020

Pochettino dëshiron këta lojtarë. Maurico Pochettino është raportuar se do të jetë trajneri i ri i Paris Saint-Germain. Pas shkarkimit të Thomas Tuchel, argjentinasi po ... Read More

Milan merr lajmin e mirë para ndeshjes me Romën

23/10/2020

Calhanoglu mund të kthehet kundër Romës. Sky Sport Italia ka raportuar sonte se Milan është duke bërë gjithçka që ta rikuperojë Hakan Calhanoglu në kohë ... Read More

Në fundjavë Seria A rifillon me ndeshje…falas

17/06/2020

Këtë fundjavë seria A do të rifillojë me dy ndeshje që do transmetohen falas në Itali. Kështu, ka raportuar “Gazzetta dello Sport”. Ministri i sportit ... Read More

Huawei rrit ndjeshëm shitjet

25/10/2019

Gjiganti teknologjik Huawei në vitin 2019 ka raportuar më shumë shitje të telefonave inteligjentë sesa vitin e kaluar, pavarësisht vendimit të SHBA-së për të penguar ... Read More

Kokainë dhe alkool- kombinimi që po i bënë njerëzit të vetvriten

30/09/2019

Ekspertët kanë raportuar një rritje të numrit të personave, të cilët kanë humbur jetën si shkak I përdorimit të alkoolit dhe kokainës në të njëjtën ... Read More

Brenda pak viteve kanceri do të jetë shkaktari numër një i vdekjeve

03/09/2019

Një hulumtim i bërë së fundmi, ka raportuar se kanceri në disa vende, ka filluar të bëhet shkaktari numër një i vdekjeve në botë, duke ... Read More

Shënohet rasti i parë i vdekjes nga tymosja e cigareve elektronike

26/08/2019

Zyrtarët e shëndetit në Illinois kanë raportuar për një rast që mund të jetë vdekja e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që lidhet ... Read More