Tag: qytetin

Qyteti mbulohet nga reja e pazakontë

12/03/2021

Reja e pazakontë mbulon qytetin. Populli i Argjentinës u befasua nga një re të çuditshme në formë tubi. Ato nuk janë të zakonshme në Amerikën ... Read More

Gazidis shpalos projektin e madh të Milanit

11/02/2021

Në një intervistë për Sky Sport, Ivan Gazidis foli mbi momentin e Milanit, qytetin dhe projektin kuqezi. Intervista do të publikohet sonte, por transmetuesi satelitor ... Read More

Mediat turke: Dy kosovarë të lënduar nga shpërthimi arrijnë në Turqi

07/01/2021

Dy prej katër pacientëve që pësuan djegie në qytetin e Ferizajt kanë mbërritur në Stamboll të Turqisë për trajtim të mëtejshëm, raporton Anadolu Agency (AA). ... Read More

Në këtë qytet mund të merrni me qira një të dashur

02/03/2020

Njihuni me qytetin ku mund të merrni me qira një të dashur. Je beqare dhe kërkon të kesh një të dashur sa për të bërë ... Read More

Incizohet me dron rendi i gjatë për të blerë maskë kirurgjike në Kore të Jugut

26/02/2020

Një numër i gjatë njerëzish bllokuan dyert e një supermarketi në qytetin Daegu të hënën, derisa tentonin të blinin maska kirurgjike për mbrojtje ndaj koronavirusi, ... Read More

Getinjo pas koncertit në Ferizaj: Para 5-6 vitesh rrija rrugëve të qytetit, më thonin rrugaç

05/01/2020

08:53 | 01/05/2020 Foto: Instagram Getinjo ka publikuar pamje nga pritja që iu bë në qytetin e Ferizajt. Getinjo dhe Mozzik së fundi kanë performuar ... Read More

E pazakontë: Foshnja 10-muajshe përfundon në gjykatë për 13,000 euro borxh

19/12/2019

Një gjykim i jashtëzakonshëm po zhvillohet në qytetin gjerman Zwickau. Një foshnjë tetëmuajshe është në gjyq për një borxh të trashëguar prej 13,000 eurosh, transmeton ... Read More

Kisha në Çeki e stolisur me 60 mijë skelete ndalon fotografimin

25/10/2019

Sedlec Ossuary, kisha e vogël në qytetin Kutna Hora, në Republikën Çeke, është bërë një nga atraksionet më të preferuara të turistëve vitet e fundit. ... Read More

Pagoi një milion dollarë për ta transportuar shtëpinë 255 vite të vjetër

30/09/2019

Një shtëpi që peshon hiq më pak se 400 ton, është transportuar nëpërmjet liqeni Tred Ivon nga qytetin Easton deri në Chesapeake të Maryland-it, raporton ... Read More

Zviceranes ia kthejnë kuletën e vjedhur pas 30 vjetësh

19/09/2019

Policia në qytetin zviceran të Winterthur i ka kthyer një kuletë pronares, tre dekada pasi u vodh. Kuleta u zbulua në një bosht të ventilimit ... Read More

Meksikë, 900 vetë duke kërcyer, futen në librin e rekordeve Guiness

27/08/2019

Rreth 900 persona kërcyen dhe kënduan me muzikën e mariachi-ve në qytetin meksikan të Guadalajaras, për të vendosur një rekord Guinnes për kërcimin më të ... Read More

Ky është qyteti ku mund të merrni me qira një të dashur

06/06/2019

Je beqare dhe kërkon të kesh një të dashur sa për të bërë foto në qytetin e përjetshëm, në Romë? Tashmë mund të merrni me ... Read More