Tag: provat

Lloj i ri i COVDI-19: Shkencëtarët tregojnë katër simptomat dalluese

11/01/2021

Në fund të dhjetorit të vitit të kaluar në Mbretërinë e Bashkuar, provat filluan të shfaqeshin për një variant COVID-19 i cili ishte mbizotërues dhe ... Read More

Japoni, fillojnë provat klinike për vaksinën e parë të COVID-19

30/06/2020

Në Japoni kanë filluar provat e para klinike të vaksinës së parë potenciale kundër koronavirusit. Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, mësohet se vaksina e ADN-së ... Read More

Jonida Maliqi mahnit me paraqitjen në provat e para të “Eurovisionit”

07/05/2019

17:16 | 7 Maj 2019 17:16 | 7 Maj 2019 Jonida Maliqi ka pasur provat e para për “Eurovision”. Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson Shqipërinë ... Read More

Halle Berry theu tre brinjë gjatë provave për “John Wick 3”

29/04/2019

Halle Berry tha se ishte lënduar në provat për filmin "John Wick 3". Në një intervistë për “Extra”, ylli i Hollywood-it, zbuloi se ishte lënduar ... Read More

Bottas siguron ‘pole position’ në Kinë

13/04/2019

Mercedes ka dominuar provat zyrtare në Çmimin e Madh të Kinës, në pistën e Shangait. Për të pestën herë në vijën e startit ditën e ... Read More

Bernard Karrica kalon provat te Dinamo Zagreb, nënshkruan kontratë profesionale

22/01/2019

Bernard Karrica i ka kaluar provat dhe ka nënshkruar kontratë profesionale për t’u transferuar në Dinamo Zagreb. Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare ... Read More