Tag: Prishtinë

U arrestua dhe kaloi natën në paraburgim në Prishtinë, lirohet Noizy/ Ja gjoba që pagoi reperi

16/12/2021

Reperi Rigels Rajku, i njohur si Noizy, është liruar sot nga qendra e paraburgimit në Prishtinë, pasi ka paguar një gjobë 2000 euro.  Lajmi bëhet ... Read More

Diellza Kolgeci ka një mesazh për Përparim Ramën

15/11/2021

Modelja kosovare ka një mesazh për Përparim Ramën. Fituesi i zgjedhjeve në Prishtinë, Përparim Rama, po vazhdon të marrë mbështetje nga figura të ndryshme publike. ... Read More

Kosovë – Jordani, Gliha befason me formacionin startuese

10/11/2021

Kosova zbret në fushë me formacionin 3-4-3 Kombëtarja e Kosovës do të përballet nga ora 18:00 me Jordaninë në Prishtinë, në një ndeshje miqësore, e ... Read More

Gold Ag bëhet me shtëpi të re, por as në Prishtinë e as në Preshevë

09/09/2021

Familja Agushi me shtëpi të re por as në Prishtinë e as në Preshevë. Familja Agushi po bëhet me ‘strehë’ të re. Vetëm se as ... Read More

Emir Sahiti i hapur të vije të luajë për Kosovën

03/09/2021

U lind e rrit në Prishtinë. Sot, është njëri ndër yjet e Superligës në Kroaci, ku së fundi ka shënuar e asistuar. Emir Sahiti që ... Read More

Kosova mblidhet sot për t’u përgatitur për ndeshjet e shtatorit

30/08/2021

Ekipi kombëtar i Kosovës do të grumbullohet sot në Prishtinë, për t’i nisur përgatitjet për tri ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës 2022, që do ... Read More

Shiu e bën ‘qull’ Arta Nitajn në Prishtinë

17/07/2021

Arta Nitajn e zë shiu në Prishtinë, ndan me ndjekësit imazhe nga momenti kur u lag nga të reshurat. Bukuroshja Arta Nitaj vazhdon të mbetet ... Read More

A është ‘haram’ falli dhe të lexohet horoskopi? Përgjigjet Shefqet Krasniqi

12/05/2021

Ish-kryeimami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefet Krasniqi, ka thënë se falli dhe leximi i horoskopit është një prej mëkatëve më të mëdha. I ... Read More

Pamje: Mërgimtari i propozon të dashurës sapo arriti në aeroport

25/04/2021

Një moment i bukur është parë sot në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë. Një mërgimtar nga Zvicra ka vendosur që t’i propozoj të dashurës së ... Read More

Kosova cakton miqësore në qershor me një kombëtare të dobët

22/04/2021

Kosova do të luajë një ndeshje miqësore me San Marino më 1 qershor, në Prishtinë. Gazetari Arlind Sadiku ka njoftuar përmes llogarisë së tij në ... Read More

Ibrahimovic arrin në Prishtinë

27/03/2021

Zlatan Ibrahimovic arrin në Prishtinë. Kombëtarja e Suedisë tashmë ka ateruar në Kosovë. Kombëtarja nordike do të zhvillojë takimin kualifikues për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, ... Read More

Sot vjen në Prishtinë kombëtarja e Suedisë për përballjen e nesërme

27/03/2021

Kombëtarja e Suedisë sot në Prishtinë për përballjen e nesërme. Kombëtarja e Suedisë dhe ajo e Kosovës pritet të përballen të dielën prej orës 20:45 ... Read More