Tag: persona

Rastet kur njerëzit kanë arritur të mashtrojnë mjaft mirë ndjekësit e tyre në rrjete sociale

31/05/2021

Janë disa persona që arritën të mashtrojnë ndjekësit në rrjetet sociale me truket e tyre Ndonjëherë fotot perfekte në rrjetet sociale mund t’i fshehin këto ... Read More

Ndodh edhe kjo: Dy persona e lidhin veten me zinxhir në selinë e AstraZeneca-s, ja arsyeja

11/05/2021

Dy persona e lidhin veten me zinxhir në selinë e AstraZeneca-s, ja arsyeja. Dy aktivistë e kanë bllokuar hyrjen e selisë kryesore të kompanisë së ... Read More

A e dini cili është grupi më i rrallë i gjakut?

02/05/2021

Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një tip gjaku që është i ngjashëm me grupin e gjakut ... Read More

Befason Afrim Muqiqi, rezervohet për 3 dasma në Kukës

12/04/2021

“Shqiptarët nuk mbledhin 10 persona për me mbajt një dasmë” Masat e reja kundër Covid-19 janë hyrë në fuqi me 7 prill dhe pritet të ... Read More

‘Nxehet’ Afrim Muqiqi, paralajmëron veprime radikale në rast se nuk lirohen masat

12/03/2021

Këngëtari Afrim Muqiçi, përfaqësues i estradës në Odën e Hotelerisë, tha se mbi 50 mijë persona kanë mbetur të papunë në këtë sektorë. Ai thotë ... Read More

Pas raportimeve se u sulmua nga disa persona, vjen reagimi nga Atdheu

09/03/2021

Reagon Atdheu pas raportimeve se u sulmua nga disa persona. Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje aspak e zakontë për Atdheun, konkurrentin e ‘’Përputhen’’. ... Read More

Studimi i ri : Koronavirusi është i lidhur me rrezikun për sëmundje mendore dhe çrregullime në tru

26/01/2021

Sipas një analize të re, një në tetë persona që e kanë pasur sëmundjen Covid-19 diagnostikohen me sëmundjen e parë psikike ose neurologjike brenda gjashtë ... Read More

Mikesha e VIP-ave i jep fund jetës/ Miliarderja vetëvritet së bashku me beben e saj

12/01/2021

Biznesmanja e njohur në Hong Kong, Luo Lili, e cila më parë ishte fotografuar me persona si Hillary Clinton, apo Rita Ora, raportohet se i ... Read More

Zbulohet arsyeja, ja pse disa persona infektohen më lehtë nga koronavirusi

20/12/2020

Kjo është arsyeja se pse disa persona infektohen më lehtë nga koronavirusi. Ka disa pyetje të thjeshta që kanë të bëjnë me tema për të ... Read More

Sa duhet të jetë diferenca në moshë për një lidhje të gjatë?

27/11/2020

Studiuesit analizuan plot 3.000 persona dhe u vu re se sa më e madhe të jetë diferenca në moshë aq më shumë rritet mundësia për ... Read More

Njerëzit vullnetarë të testuar me vaksinën kundër Covid-19 tregojnë efektet anësore të saj

10/11/2020

Disa persona që kishin dalë vullnetarë që të testohet vaksina kundër Covid-19 në ta, shpjeguan se çka ishin efektet anësore. Vullnetarët e testimit të vaksinës ... Read More

Dhembja e kokës tregon se keni Covid-19, ja si ta dalloni

08/11/2020

Si ta dalloni që dhimbja e kokës tregon se ke COVID-19. Shumë persona mund të tremben kur fillojnë të kenë dhimbje koke dhe këtë e ... Read More