Tag: përfaqësuesve

Rezultatet e zgjedhjeve në BE nuk e rrezikojnë projektin e zgjerimit!

27/05/2019

Rezultatet e zgjedhjeve në Parlamentin Evropian, sipas përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës kanë hequr dilemën e rrezikimit të projektit të Bashkimit Evropian për zgjerim me ... Read More

KMDLNJ: SBASHK nuk kishte arsye ta braktisë takimin para kohe

15/04/2019

KMDLNJ përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj largimit të përfaqësuesve të SBASHK-ut para kohës nga takimi, ku po diskutohej për të gjetur një ... Read More

Lista Serbe do të konsultohet me përfaqësuesit e shtetit të Serbisë për zgjedhjet në veri

08/04/2019

Një takim i përfaqësuesve të shtetit të Serbisë dhe përfaqësuesve politikë të serbëve nga Kosova do të mbahet të mërkurën në Beograd, me rastin e ... Read More

Thaçi: Komunitet janë pasuri e Kosovës

08/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim një delegacion të përfaqësuesve rom, të kryesuar nga deputeti Albert Kinolli. Thaçi përmes një postimi në ... Read More

Politika si “rrugë e shkurtër” për t’u bërë milioner

09/03/2019

Profesioni më fitimprurës në Kosovë vlerësohet të jetë politika. Sipas përfaqësuesve të organizatave joqeveritare, disa zyrtarë të partive politike apo zyrtarë në institucione të larta, ... Read More

“Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit”, javën e ardhshme takon Zaevin

04/02/2019

4 Shkurt 2019 / 11:43 Më 12 shkurt pritet të realizohet një takim me përfaqësuesve të Nismës- Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit dhe kryeministrit Zoran ... Read More

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

11/01/2019

 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e  FSK-së, Policisë së Kosovës, ... Read More

VV bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog: Këto takime po mbahen për legjitimimin e Thaçit

11/01/2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut ... Read More

Osmani do ta prezantojë Planin 18

08/06/2018

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani sot para përfaqësuesve të sektorit civil, mediave, ekspertëve dhe palëve të tjera të interesuara do të prezantojë “Planin 18”. Read More