Tag: pasojë

Reja e Dacit publikon pamje nga vendi ku bashkëshorti i saj ndërroi jetë

27/01/2021

Si pasojë e rënies së një orteku në Brezovicë ndërroi jetë zëvendësministri i Diasporës, Arian Daci. Ai ishte djali i vetëm i akademikut, Nexhat Dacit, ... Read More

Mikeshja zbulon partneren e Kujtim Prodanit: I është shkulur zemra, i qëndroi pranë deri në fund

12/01/2021

Disa ditë më parë kantautori Kujtim Prodani ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Ai ishte një artist me shpirt të lirë dhe një njeri ... Read More

Zi në la Liga, vdes talenti i madh i Bilbaos

04/01/2021

Futbollisti i Bilbaos vdes në moshën 23 vjeçare si pasojë e aksidentit. Futbollisti i Athletic Bilbao, Aitor Gandiaga ka ndërruar jetë në moshën 23 vjeçare ... Read More

Në natën e Viti të Ri, reja e Dacit kujton bashkëshortin e ndjerë, s’do të mund t’i mbani lotët

31/12/2020

Vitin e kaluar si pasojë e rënies së një orteku në Brezovicë ndërroi jetë zëvendësministri i Diasporës, Arian Daci. Ai ishte djali i vetëm i ... Read More

Tronditet bota e futbollit: Vdes Diego Armando Maradona

25/11/2020

Maradona ka vdekur si pasojë e një arresti kardiovaskular në shtëpinë e tij në Tigre. Vdekja erdhi pasi ai bëri një operim në kokë. Pas ... Read More

Kinematografia shqiptare në zi, COVID-19 i merr jetën regjisorit të njohur. Përlot djali: Nuk meritoje një ikje të tillë!

22/11/2020

Regjisori i njohur Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare, si pasojë e infektimit me Covid-19. Ka qenë djali i tij që ka bërë të ditur lajmin ... Read More

“Jemi viktimë e botës”, Getinjo i revoltuar nga përhapja e Covid-19: S’duhet të ekzistojë asnjë lëvizje

14/11/2020

Situata nga Covid-19 është përkeqësuar në Kosovë po ashtu dhe në vendet e tjera, ku si pasojë janë ndërmarrë disa masa shtrënguese për të mos ... Read More

Zbulohet plani B për Serie A, nëse përkeqësohet gjendja me koronavirus

22/10/2020

Pandemia vazhdon të godasë fort Italinë dhe për pasojë edhe futbollin, prandaj Federata Italiane e Futbollit po mendon edhe për një mënyrë tjetër për të ... Read More

Sportisti kosovar ndërron jetë nga Koronavirusi

25/07/2020

Ish-hendbollisti dhe trajneri i njohur, Afrim Qorolli, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur Federata e Hendbollit të Kosovës ... Read More

Vuani nga lëkura e yndyrshme? Ja 5 produkte që iu shpëtojnë nga yndyra e tepërt

23/07/2020

Lëkura e yndyrshme e sidomos fytyra vjen si pasojë e mbiprodhimit të një substance të quajtur sebum në sipërf aqen e lëkurës. Në doza të ... Read More

U infektua me Covid-19, ndërron jetë trajneri i njohur kosovar i karatesë

04/07/2020

Trajneri i karatesë në Kosovë, Flamur Shasha ka ndërruar jetë, si pasojë e infektimit me koronavirus. Ka qenë Federata e Karatesë së Kosovës, e cila me ... Read More

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

02/07/2020

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një ndërhyrje, ... Read More