Tag: orës

Edhe tri ditë kohë, 5 gjërat që duhet të bësh patjetër para se ora të ndryshojë

29/10/2021

23:02 | 28 Tetor 2021 Sa më shumë diskutohet ndryshimi i orës në të gjithë Eurpën, aq më shumë njerëzit ndiejnë “mungesën” e saj. Ora ... Read More

A do të ndryshohet ora edhe këtë vit si zakonisht? Ky është vendimi

25/10/2021

Më në fund do t’i kthejmë akrepat e orës një orë mbrapa në tetor, siç kemi bërë për kaq shumë vjet, duke shënuar fillimin e ... Read More

Nëna e Rita Orës 56-vjeçare, por ajo duket si të ishte vajzë e re

17/07/2021

Nëna e Rita Orës 56-vjeçare, por mahnit me pozat në rroba-banje nga pushimet në bregdetin shqiptar. Nëna e Rita Orës, Vera, vazhdon të mahnit me ... Read More

Italia dhe Spanja kërkojnë të “pushtojnë” Uemblin, analiza speciale e Neptun Bajkos në “EUROMANIA”: Ja çfarë ndeshje do të shikojmë sot…

06/07/2021

Mbrëmjen e sotme, të gjithë sytë e botës do të jenë në Uembli, ku prej orës 21:00, do të startojë supersfida mes Italisë dhe Spanjës, ... Read More

“Qysh bre në 10 m’u mshel” – Tayna e nervozuar me masat

01/05/2021

Rep-artistja Tayna mbrëmë u argëtua në shoqëri deri pak kohë para orës policore, që është nga ora 22:30, shkruan lajmi.net. Në postimin e fundit, ajo ... Read More

Tipike shqiptare, nëna e Ritës publikon fotografi me veshje kombëtare

19/04/2021

Nëna e Rita Orës publikon fotografi me veshje kombëtare Nëna e Rita Orës merr vëmendjen e ndjekësve mjaft shumë me paraqitjen në rrjete sociale. Ajo ... Read More

‘Lan enët, pastron banjën’, mamaja e nxjerr zbuluar Rita Orën në shtëpi

16/04/2021

Mamaja e Rita Orës, Vera ishte e ftuar sot në “Ftesë në 5”, ku zbuloi më shumë për jetën e këngëtares. Vera tregoi se Rita ... Read More

Nëse nuk intonohet himni i Kosovës në Spanjë, nuk luhet ndeshja

30/03/2021

Sot përballet Kosova me Spanjën. Nesër, me fillim prej orës 20:45, Kosova do të luajë kundër Spanjës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Qatar ... Read More

Kështu mund të përfitoni nga ndryshimi i orës

28/03/2021

Si të përfitoni nga ndryshimi i orës? Ndryshimi i orës përkthehet në ditë të gjata dhe net të shkurtra. Kombinuar me motin e ngrohtë, ditët ... Read More

Akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara pas mesnate

27/03/2021

Pas mesnate akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara. Natën midis të shtunës 27 mars dhe të dielës 28 mars, në orën dy ... Read More

Rita “çmend” pushuesit në Australi, bikinet nuk ia zënë “asetet” e bollshme

28/02/2021

Bikinit e Rita Orës frymëzim për verën 2021. Rita Ora po shijon kohën e saj në Australi mjaft shumë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, ... Read More

Rita Ora rrëfen historinë e trishtë: Sëmundja e nënës time më ka detyruar…

27/12/2020

E ëma e Rita Orës, Vera Ora, u diagnostikua me kancer gjiri, 15 vite më parë kur ishte 39 vjeçe.Lufta e saj me kancerin ka qenë ... Read More