Tag: optimist

Real Madrid – Haaland, vjen bomba nga Spanja

08/11/2020

Real Madridi optimist për transferimin e Haaland, synon ta përdorë Odegaardin. Real Madridi është optimist për transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Erling Haaland fal ... Read More

Bill Gates jep parashikim e tij për fundin e pandemisë

13/08/2020

Bill Gates ndihet optimist se, me gjithë punën që po bëhet për të zhvilluar trajtimet dhe vaksinat COVID-19, pandemia mund të mbarojë shumë shpejt. Për ... Read More

Do do të zhduket koronavirusi? Eksperti italian jep lajmin e mirë për të gjithë

04/07/2020

Zangrillos pretendon se ky është një parashikim optimist, pasi ai thotë se tashmë bota është ende në valën e parë të Covid-19. Pasi specifikoi ditët ... Read More

Infektologu Krasniqi: Bëni kujdes, para pak javësh ishim drejt fudit të pademisë

08/06/2020

Infektologu Valbon Krasniqi vazhdon të jetë optimist rreth Covid-19. Thotë se duhet respektuar distanca sociale dhe maskat në mënyrë që të mos përhapet infeksioni pasi ... Read More

Horoskopi për ditën e sotme, 21 prill 2020

21/04/2020

Dashi Tregohuni optimist dhe shihnin anën pozitive të gjërave. Pritshmëritë i hapin derën realizimit të dëshirave tuaja. Familja do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot ... Read More

Mourinho po frikësohet nga lëndimi i Kane

02/01/2020

10:54 | 2 Janar 2020 10:54 | 2 Janar 2020 Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho nuk ishte optimist pasi priste të mësonte shkallën e dëmtimit ... Read More

Real Madrid optimist për nënshkrimin e Jovic

28/04/2019

Skuadra e Real Madrid janë shumë optimist për transferimin e yllit serb, Luka Jovic. Trajneri i ‘Los Blancos’ ka si prioritet transferimin e një sulmuesi ... Read More

Pochettino flet për të ardhmen e Eriksen

20/04/2019

Bordi drejtues i skuadrës së Tottenham Hotspur është optimist për nënshkrimin e Christian Eriksen. Mesfushori danez është një nga më të kërkuarit në dritaren e ... Read More

Rose optimist: Tottenham mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

18/04/2019

Ylli i Tottenham Hotspur, Danny Rose, është shprehur shumë optimist për triumfin në Ligën e Kampionëve. Tottenham arriti që mbrëmë të siguronte kalimin në fazën ... Read More

Haradinaj: AAK është i vetmi subjekt politik që ka interes për të shkuar në zgjedhje (Video)

03/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj është shprehur optimist për partinë e tij, nëse shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Haradinaj, në ... Read More

Haradinaj: Nuk guxojmë të japim data për vizat, se po na kritikojnë

01/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist se pas votimit të Parlamentin Evropian, vendimi për heqjen e vizave mund të ndodhë në qershor, por ... Read More

Panucci refuzoi të përgjigjet për Strakoshën, është optimist për ndeshjen me Turqinë

22/03/2019

Christian Panucci u shfaq optimist para sfidës ndaj Turqisë që do të zhvillohet këtë të premte në “Loro Boriçi” dhe që do t’i japë start ... Read More