Tag: njoftuar

Cila është dieta me të cilën po humb peshë Elita?

17/10/2021

Elita Rudi përmes rrjeteve sociale ka njoftuar rrugëtimin e saj drejt humbjes së peshës me dietën ketogjenike. Një studim i fundit, i kryer nga universitete ... Read More

Kombëtarja e Kosovës niset për në Suedi

08/10/2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka udhëtuar të premten në mëngjes për në Stokholm të Suedisë, ka njoftuar FFK-ja. Kosova të shtunën prej orës 18:00 ... Read More

Radamel Falcao rikthehet në La Liga

05/09/2021

Rayo Vallecano ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Radamel Falcaos, pasi që iu ndërpre kontrata me ish ekipin, Galatasaray. Sulmuesi 35 vjeçar i bashkohet Rayos me ... Read More

Mbappe i kërkon PSG-së ta lejojë të largohet, reagon ashpër drejtori sporti Leonardo

25/08/2021

Kylian Mbappe e ka njoftuar Paris Saint-Germainin se dëshiron të largohet nga klubi këtë verë, ka njoftuar drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo. Ylli francez Kylian ... Read More

ZYRTARE: Granit Xhaka nënshkruan me gjigantin evropian

24/08/2021

Granit Xhaka ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Arsenalin për të rinovuar kontratën. Mesfushori shqiptar që përfaqëson Zvicrën ishte lidhur me një largim nga ... Read More

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta basketbollisti i njohur durrsak

23/08/2021

Sporti shqiptar në zi. Sot është njoftuar ndarja nga jeta e basketbollistit të njohur durrsak Petraq Jorgoni në moshën 81-vjeçare. Jorgoni kaloi pjesën më të madhe ... Read More

Kejvina Kthella ndryshon mendje, rikthehet dhe tërbon ndjekësit në Instagram (FOTOT)

22/08/2021

Pak ditë më parë Kejvina vendosi të çaktivizojë llogarinë e saj në Instagram duke i njoftuar të gjithë se do të rikthehet. “Përshëndetje shokë e ... Read More

Interi zyrtarizon super talentin e madh

15/08/2021

Interi ka njoftuar zyrtarisht për transferimin e Denzel Dumfries nga PSV Eindhoven me një marrëveshje katërvjeçare. Mbrojtësi 25-vjeçar arrin për 12.5 milionë euro plus 2.5 ... Read More

Mesfushori i të rinjve të Bayern Munichut, Behar Neziri i bashkohet Kosovës U-19

07/08/2021

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar se mesfushori i Bayern Munich U-19, Behar Neziri i është bashkuar Përfaqësueses së Kosovës U-19. Talent nga ... Read More

Zyrtare: Milan njofton largimin edhe të një lojtari

16/07/2021

Milani ka njoftuar zyrtarisht largimin e mesfushorit Primavera Alessandro Sala, i cili mbushi 20 vjeç në maj. Ai do të bashkohet me AC Renate për ... Read More

A jeni gati, Serie A konfirmon datat për edicionin 2021-2022

13/07/2021

Federata e Italisë ka njoftuar datat e Serie A 2021-22, duke përfshirë pesë raunde të mesjavës dhe pesë pushime ndërkombëtare. Federata e Italisë lëshoi datat ... Read More

ZYRTARE: Milan nënshkruan kontratë me yllin e madh

09/07/2021

AC Milan ka njoftuar që Davide Calabria ka rinovuar kontratën. Skuadra italiane, AC Milan ka bërë të ditur që mbrojtësi Davide Calabria ka rinovuar kontratën ... Read More