Tag: Janari

Shefi u jep ekstra pushim punëtorëve që nuk pinë cigare

15/01/2020

Agjencia e rekrutimeve “KCJ Training and Employment Solutions” futi që nga 2 janari rregulloren e re, për të kompensuar stafin që nuk bën gjatë ditës ... Read More

Për dy vite në aksidente rrugore kanë humbur jetën mbi 280 persona

16/03/2019

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se nga 1 janari i vitit 2017, në aksidente rrugore kanë humbur jetën mbi 280 persona, prej ... Read More

Policia për dy muaj shqipton mbi njëmijë gjoba ndaj shoferëve

12/03/2019

Policia e Kosovës nga 1 janari 2019 deri më 10 mars 2019 ka shqiptuar 1,321 fletëparaqitje për kundërvajtje ndaj shoferëve. Sipas njoftimit për media, shoferëve ... Read More

Shantazhoi viktimën me publikimin e disa fotove, arrestohet i dyshuari

06/03/2019

Një person është arrestuar në Prishtinë pasi që i njëjti që nga janari i këtij viti në vazhdimësi ka shantazhuar viktimën femër me publikimin e ... Read More

Ymeri: Mogherini e pranoi se gjërat në Kosovë kanë ndryshuar dhe se Thaçi nuk është më negociatori i vetëm (Video)

20/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri, ka thënë se nga 8 janari i këtij viti qëndrimi i Federica Mogherinit ndaj Hashim Thaçit, ... Read More

Kush qëndroi prapa grevave?

03/02/2019

Janari mund të konsiderohet si muaji i grevave, ku mësimdhënësit e punëtorët e sektorit publik në këtë mënyrë kanë shprehur pakënaqësitë e tyre për ligjin ... Read More

S4MM publikon klipin e këngës “Janari”

28/01/2019

“Janari” është titulli i këngës më të re, të cilën e ka lansuar S4MM të shoqëruar me videoklip. Kënga e re është realizim i Niza ... Read More

Ramsey te Juve, Sanches te PSG, Paredes te Chelsea dhe shtatë transferimet e mundshme që mund të zyrtarizohen para mbylljes së afati kalimtar të janarit

25/01/2019

Afati kalimtar i janari edhe këtë vit po del të jetë mjaftë interesant ku nuk mungojnë blerjet e mëdha. Klubet si Real Madrid, Barcelona, Chelsea, ... Read More

ISHP, 281 persona të sëmurë nga gripi

18/01/2019

18 Janar 2019 / 11:51 Gjatë javës së kaluar ( nga 7 janari deri në 13 janar) janë regjistruar 281 të sëmurë nga gripi, që ... Read More

Bëhen 37 vjet nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

17/01/2019

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë kaluar ... Read More

Se Van Dijk është lideri i vërtetë i Liverpoolit e tregon edhe ky moment mes holandezit dhe Arnoldit

12/01/2019

Që nga janari i 2017, kur edhe u transferua nga Southamptoni, Virgil van Dijk është shndërruar në një lojtar të rëndësishëm për Liverpoolin. Holandezi ka ... Read More

Ulja e taksave për biznesin në Shqipëri, krijon vende të reja pune dhe rrit të ardhurat

11/01/2019

Mbi 11 mijë biznese në të gjithë vendin, nga 1 janari i këtij viti përfitojnë ulje të tatim fitimit nga 15% në vetëm 5%, si ... Read More