Tag: Itali

Fillojnë kritikat e ashpra në Itali për Ronaldon

03/09/2021

Kritika në Itali për Ronaldon: Ishte mosrespektues me Juventusin. Nga perspektiva italiane sulmuesi portugez tregoi mungesë respekti gjatë largimit nga Bardhezinjtë Cristiano Ronaldo do të ... Read More

“Ëndrra u bë realitet, do jap shpirtin e zemrën në fushë”, Nedim Bajrami jep mesazhin e parë si kuqezi

30/08/2021

Nedim Bajrami, sulmuesi i cili aktivizohet me Empolin në Itali, ka dhënë mesazhin e tij të parë si futbollist i Shqipërisë. Ai ka të drejtën ... Read More

Roma dhe Milan arrijnë marrëveshjen, Florenzi vishet kuqezi, rrugës edhe Bakayoko

19/08/2021

Alessandro Florenzi do të kthehet në Itali dhe kësaj radhe për të luajtur me Milanin.Kuqezinjtë kanë arritur marrëveshjen me Romën për të nënshkruar me mbrojtësin ... Read More

Salah rikthehet në Serie A

17/08/2021

Mohamed Salah rikthehet në Serie A. Mohamed Salah rikthehet në Itali, por te një tjetër gjigant italian! Mohamed Salah dëshiron të largohet nga Liverpooli para ... Read More

Zbulohet se kush ka më tepër tifozë në Iltali

17/08/2021

Ja kush ka më tepër tifoz në Itali. Milan, Inter apo Juventus? – Ja kush ka më tepër tifozë në Itali sipas anketës së fundit.. ... Read More

Çfarë po e shkakton nxehtësinë ekstreme dhe zjarret në Europë?

05/08/2021

18:22 | 4 Gusht 2021 Shumë fshatra në Turqi, Greqi, Itali, Shqipëri dhe Kosovë janë përfshirë nga zjarret e mëdha gjatë muajit korrik dhe fillimit ... Read More

Milan rrezikon të humbas yllin e madh

21/07/2021

Agjenti i Franck Kessie është në Itali dhe së shpejti do të takohet me Milanin për të diskutuar zgjatjen e kontratës së tij, sipas një ... Read More

Shaqiri rikthehet në Serie A

19/07/2021

Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A. Shkëlqeu në Europian, Xherdan Shaqiri rikthehet në Itali. Sulmuesi i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Anfield Road ... Read More

Icardi nuk heq dorë nga Juve, transferimi i tij në Torino varet nga C.Ronaldo

18/07/2021

Mauro Icardi dëshiron të rikthehet në Itali dhe Juventus është destinacioni i tij i preferuar. Ky nuk është një lajm i ri në fakt, pasi ... Read More

Giroud arrin në Itali, ja kur pritet t’i nënshtorhet testeve mjekësore të Milani

15/07/2021

Olivier Giroud ka mbërritur në Itali pas kalimit të testeve mjekësore do të nënshkuaj kontratë me AC Milanin. Ai pritet që nesër t’i nënshrohet testeve ... Read More

E kryer: Sulmuesi i madh zbarkon te Milani të dielën mbrëma

09/07/2021

Oliver Giroud sulmuesi i ri i Milanit, në fundjavë zbarkon në Itali. Oliver Giroud do të jetë sulmuesi i ri i Milanit. Klubi italian ka ... Read More

Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

21/06/2021

Federico Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes Itali – Uells. Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0. Italianët dominuan në të ... Read More