Tag: industrisë

Aeroportet dhe linjat ajrore më të sakta në botë për vitin 2020

04/01/2020

Sipas të dhënave dhe analizës të industrisë së udhëtimeve Cirium këto janë aeroportet dhe linjat ajrore më të sakta në botë për vitin 2020. Linjat ... Read More

Galaxy S11 do ti mungojë një detaj “premium” por askush nuk ka për tu ankuar

19/11/2019

Ky dizajn flagshipi me shumë gjasa do të mungojë në Galaxy S11. Sipas burimeve të industrisë, Galaxy S11 nuk do të ketë ekran me pjesët ... Read More

Kosova dhe Shqipëria shprehin vullnetin për ofertë të përbashkët turistike

22/05/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sot është takuar me ministrin e Turizmit dhe Mjedisit i Republikës së Shqipërisë, Blendi Klosi, i cili ishte ... Read More

Shala: Qytetarët e Kosovës nuk po konsumojnë mallra nga Serbia

12/04/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka thënë se disa produkte në tregun e Kosovës kanë afat më shumë se një vjeçar, andaj sipas ... Read More

Bebe Rexha zbulon anën e errët të industrisë së muzikës

06/04/2019

Bebe Rexha ka folur për anën e errët të industrisë së muzikës, e cila e la atë në ankth e depresion pasi incizoi këngën e ... Read More

Ministri Shala kërkon falje për gjuajtjen me armë: Nuk e dija që përdorimi i armës me gaz është vepër penale (Video)

02/03/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka folur për gjuajtjen me “armë me gaz” që ai kishte bërë në një dhomë gjatë një feste. ... Read More

Gjuajtja me armë, Dardan Gashi, Endrit Shala, Sami Lushtaku e të tjerët e pranojnë fajësinë, thonë se armët ishin me gaz

27/02/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe të tjerët e kanë pranuar fajësinë për ... Read More

Gjuajtja me armë, shtyhet seanca ndaj Dardan Gashit, Endrit Shalës, Sami Lushtakut e të tjerëve

11/02/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe të tjerët, të hënën, kanë dal para ... Read More

Samsung konfirmon memorien 1TB për njërin prej modeleve Galaxy S10

30/01/2019

Samsung ka konfirmuar në thelb telefonin e tyre të ri sot. Kompania njoftoi procesorin e parë të industrisë prej 1TB, me Universal Flash Store për ... Read More

Durim Limaj flet nga Bosnja: U premtova heqje të taksës brenda orës, nëse njohin Kosovën

24/01/2019

Durim Limaj, shefi i Kabinetit i ministrit të Tregtisë dhe Industrisë bashkë me një delegacion nga Kosova po qëndron në Bosnje Hercegovinë, pas kërkesës së ... Read More

Drejtori i Samsung personalisht ka kërkuar specifika të fuqishme të kamerave në linjën Galaxy S10

23/01/2019

Sipas një raporti të fundit, duke cituar burime të paidentifikuara të industrisë, lideri de facto i Samsung, Lee Jae-yong, u përfshi personalisht në projektin Galaxy ... Read More

Rrjedha e re zbulon pamjen e mundshme të iPhone të këtij viti

16/01/2019

Duke punuar me CompareRaja, burimi gjithnjë i besueshëm i industrisë, Steve Hemmerstoffer, ka zbuluar se dizajni i iPhone me tri kamera që ka zbuluar më ... Read More