Tag: Gratë

Merr fund misteri: Arsyeja se përse femrat shkojnë së bashku në tualet

18/09/2021

Pse gratë shkojnë në tualet si grup? Është një nga pyetjet më të mëdha të një burri: Pse gratë shkojnë në tualet grup? Burrat përdorin ... Read More

Gratë apo burrat, kush e ka më të vështirë lënien e cigares?

28/08/2021

22:55 | 27 Gusht 2021 Gratë që u përfshinë në këto studime kishin norma më të larta të obezitetit, depresionit dhe ankthit, në krahasim me ... Read More

Vjosa Berisha ka një mesazh për gratë që po përballen me kancer

16/08/2021

Vjosa Berisha ka një mesazh për gratë që po përballen me kancer: Unë po e vazhdoj jetën njëjtë, duhet ta gjeni forcën. Producentja e njohur ... Read More

Pse vajzat e sjellshme nuk përparojnë në karrierë as në jetë?

17/05/2021

E dije që edhe pas kaq shumë vitesh progresi mbi të drejtat e grave, prapseprapë gratë fitojnë më pak se burrat? Ato gjithashtu i kanë ... Read More

Këto ishin dëshirat e “çmendura” të Hitlerit për seks

03/05/2021

Një dokumentar pretendon se Adolf Hitlerit i pëlqente që gratë të urinonin mbi të gjatë seksit dhe kishte një marrëdhënie inçestuale me mbesën e tij. ... Read More

Ky shtet u kërkon grave të mos mbesin shtatzëna shkaku i varianteve të reja të virusit

17/04/2021

Të premten, autoritetet braziliane bënë thirrje që gratë t’i shtyjnë shtatzënitë derisa të kalojë më e keqja nga pandemia, duke thënë se varianti i ri ... Read More

Ariana Fejzullahu e puth Saren, ky është reagimi i saj

20/03/2021

Ariana Fejzullahu e puth Saren e Ledrit. A e dini që gratë e këngëtarëve Ledri Vula e Ermal Fejzullahu janë bërë shoqe shumë të mira ... Read More

Marrja e vaksinës mund të ndikojë në sterilitetit tek gratë? – Kjo është e vërteta

12/12/2020

Asnjë provë nuk ka treguar mbi mundësinë e sterilitetit tek gratë. Vaksinimet masive kundër Covidit kanë filluar në Mbretërinë e Bashkuar. Tani ekspertët kanë lëshuar ... Read More

Hulumtim, gratë janë më të drejta dhe të kujdesshme sesa burrat

23/10/2020

16:48 | 22 Tetor 2020 Një hulumtim i Universitetit të Kalifornisë Jugore vuri në pah se gratë janë më të drejta, naive dhe të kujdesshme ... Read More

Koha më e rrezikshme për të lindur

23/10/2020

Për të gjitha gratë shtatzënë, është zbuluar koha më e rrezikshme për të lindur. Rezultatet e lindjeve vdekjeprurëse kanë më shumë gjasa të ndodhin nëse ... Read More

Këto 3 mënyra ngadalësojnë qimet në fytyrë

17/09/2020

Rritja e padëshiruar e qimeve të fytyrës tek gratë ndodh për shkak të niveleve të larta të hormoneve (si testosteroni). Këto qime nuk janë domosdoshmërish ... Read More

10 gjërat që e bëjnë një grua jotërheqëse

27/08/2020

Mbështetur në pyetësorë të ndryshëm, këto janë gjërat që burrave iu duken jotërheqëse te gratë. Ja çfarë mendojnë: Për make Up-in: Duhet të jesh sa ... Read More