Tag: Gazetarëve

Media serbe gjen shkakun e lojës së dobët së Crvena Zvezdës kundër Tiranës: Po digjeshin nga gazetaret bukuroshe shqiptare

26/08/2020

Prania e gazetareve dhe vajzave bukuroshe shqiptare në stadiumin “Air Albania” duket se ka qenë një arsye se pse lojtarët e  Crvena Zvezdës nuk kanë ... Read More

Reuters: Covid-19 po dëmton shëndetin mendor të gazetarëve

24/07/2020

Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për COVID-19 , po shfa.qin shenja ankthi dhe depresioni, sipas një studimi mbi gjendjen ak tuale të ... Read More

Twitter suspendon agjensitë e lajmeve të Iranit

21/07/2019

Klubi i Gazetarëve të Rinj (YJC), i drejtuar nga transmetuesi shtetëror IRIB, IRNA shtetërore dhe Mehr ishin ndër llogaritë në gjuhën farisht të pezulluar të ... Read More

Ylli i Real Madrid arrin në Milan, afër zyrtarizimit

01/07/2019

Theo u ul në aeroportin e Linate me agjentin e tij Manuel Garcia Quilon, i cili u tha gazetarëve: “Gjithçka është në rregull”. Francezi do ... Read More

Gazetarët në ditën e lirisë së shtypit: Jemi miq të së vërtetës

03/05/2019

Duke shfaqur shprehjet fyese të politikanëve ndaj gazetarëve që janë bërë gjatë këtyre viteve, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka shënuar ditën botërore të ... Read More

E konfirmon presidenti Thaçi: Samiti i radhës do të mbahet në korrik në Paris

30/04/2019

Pas përfundimit të Samitit të Berlinit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është drejtuar gazetarëve duke folur për takimin që kanë zhvilluar me kancelaren gjermane ... Read More

NUNS: Vuçiq t’u kërkojë falje gazetarëve

28/04/2019

Shoqata e Gazetarëve të Pavarur të Serbisë (NUNS) dënon ashpër deklaratën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, në të cilën gazetarët e pavarur nga veriu i ... Read More

Janushev: Udhëheqim në pjesën më të madhe të vendit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:50:42+02:00 Sekretari i VMRO-DPMNE-së në një dalje para gazetarëve në selinë e VMRO-DPMNE-së tha se nga të dhënat e deritanishme Gordana Siljanovska udhëheq me ... Read More

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetarit Diamant Bajra nga kryetari i Bashkësisë Islame në Pejë

03/04/2019

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e dënon kërcënimin dhe gjuhën e përdorur të Kryetarit të Bashkësisë Islame në Pejë, Musli Arifaj, ndaj gazetarit Diamant ... Read More

AGK reagon ndaj medieve që publikuan fotografinë e të miturës nga Drenasi

08/02/2019

Asociacioni i Gazetarëve  të Kosovës ka përcjellë me vëmendje  raportimet e gazetarëve rreth rastit të dhunimit të dyfishtë të së miturës ne Drenas. AGK shpreh ... Read More

Ahmeti: Shqipja, nëse nuk zbatohet do ketë gjoba

05/02/2019

5 Shkurt 2019 / 21:01 Ali Ahmeti i ftuar në MTV 2 përballë panelit të gazetarëve shpjegoi përdorimin e ligjit të gjuhëve ku tha se ... Read More

AGK dhe Inspektorati i punës monitorojnë kushtet e punës së gazetarëve 

01/02/2019

Përfaqësues të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës dhe të Inspektoratit të Punës do të takohen sot me qëllim të zyrtarizimit të nismës dy mujore, gjatë ... Read More