Tag: fushatë

Gjermania aksion kundër gjuhës së urrejtjes online

08/06/2019

Policia gjermane ka bastisur dhjetëra shtëpi në mbarë vendin si pjesë e një fushate të zbatimit të ligjit kundër gjuhës së urrejtjes në internet. Zyra ... Read More

Përse Apple po kërkon përdoruesit t’ua dorëzojnë ‘iPhone’-t e përdorur për më shumë se 3 vite

10/05/2019

Apple ka lansuar një fushatë të re për t’ju bërë të tregtoni iPhone tuaj të vjetër me Apple, gjatë kohës që ju kaloni në një ... Read More

Pendarovski: Paktet me fqinjët, më të mira të mundshme

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:51:16+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski dje zhvilloi fushatë në Kratovë dhe Probishtip, kurse në tubimin e mbrëmshëm qendror të mbajtur në Shtip tha ... Read More

Fushata zgjedhore, e mbushur me gafa dhe momente qesharake

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T16:06:37+02:00 Vijon java e dytë e një fushate kryesisht të qetë zgjedhore por e mbushur me gafa dhe momente qesharake të bëra nga vetë ... Read More

Italia pushtoi Shqipërinë para 80 viteve

07/04/2019

Më 7 prill të vitit 1939, Italia pushton Shqipërinë. Ishte një fushatë e shkurtër ushtarake nga Mbretëria e Italisë kundër Mbretërisë Shqiptare. Konflikti ishte rezultat ... Read More

Vazhdon fushata në ndihmë të viktimave të dhunës seksuale (Video)

27/02/2019

“Dhuroje për Nanën” është fushatë që këtë vit organizohet për herë të dytë dhe qëllimi kryesor është për ndihmë të nënave vetushqyese dhe grave në ... Read More

Në Britaninë e Madhe tanimë ka një ligj të ri – nëse fotografoni nën fundet e grave mund të dënoheni deri në dy vjet burg

21/01/2019

Një grua që nisi një fushatë kundër fotografimit nën fundet e grave ka thënë se “ia dolën” pasi legjislacioni u miratua për ta bërë atë ... Read More