Tag: fëmijë

Lind fëmija i parë nga një burr në Spanjë

04/05/2021

Burri i parë shtatzënë në Spanjë, Ruben Castro, ka lindur fëmijë. Emrin ia la Luar. Shtatzënia e personit transgjinor 27-vjeçar mori vëmendje të madhe të ... Read More

Lind fëmijë burri i parë spanjoll

04/05/2021

Burri i parë shtatzënë në Spanjë, Ruben Castro, ka lindur fëmijë. Emrin ia la Luar. Shtatzënia e personit transgjinor 27-vjeçar mori vëmendje të madhe të ... Read More

Adelina emocionohet: Ju o fëmijë të luksit, kurrë s’do e kuptoni varfanjakun e ngratë

23/04/2021

Adelina: Ju o fëmijë të luksit, kurrë s’do e kuptoni varfanjakun e ngratë – ai e bën për bukë e ju për inat. Këngëtarja e ... Read More

Qysh i çet teshat n’tel, çasi çike e grue je!

16/03/2021

Për fat të mirë, dikur kam qenë fëmijë. Asnjë lodër nuk më priste, kur zgjohesha në mëngjes, por kisha të gjithë botën që më vetëofrohej ... Read More

Gruaja me 47 nipa dhe 115 stërnipa – Familja më e madhe në botë

28/01/2021

Jean Clark ka 10 fëmijë, 47 nipa, 115, stërnipa dhe 15 stër-stërnipa. Kjo grua ka mbi 180 pasardhës të gjallë, dhe mund të thyej rekordin ... Read More

Ibrahimovic rrëfehet: Pioli nuk më jep leje, kam 25 fëmijë te Milani

24/12/2020

Pioli nuk më jep leje, kam 25 fëmijë te Milani! A do të qëndroj? Nëse mundem. Mungon prej ndeshjes Napoli-Milan dhe shpresa e trajnerit Stefano ... Read More

Njihuni me gjyshen e Rita Orës, ajo është një zonjë e vërtetë

27/11/2020

Është koha të njiheni me gjyshen e Rita Orës. Rita Ora kur ka qenë ende fëmijë i vogel, bashkë me prindërit ka emigruar për në ... Read More

Ishin bashkë që nga fëmijëria, historia e çiftit që ndërruan jetë pesë minuta pas martesës

11/11/2020

Kjo është historia e një çifti që duheshin që fëmijë, por dasma u tyre u kthye në dhimbje. Historinë e tyre e ka sjellë Sky ... Read More

Si ta kuptoni që keni rënë në depresion pas lindjes?

30/10/2020

Lindja e një fëmije mund të shkaktojë një sërë emocionesh të fuqishme, nga lumturia tek frika dhe ankthi. Por mund të rezultojë dhe në diçka ... Read More

Rrufeja vret dhjetë fëmijë në një fushë futbolli

29/08/2020

Dhjetë fëmijë kanë vdekur pasi u godit nga rrufeja në një fushë futbolli. Djemtë e rinj midis moshës 11 dhe 16 vjeç, ishin strehuar nga ... Read More

Pagjumësia në shtatzëninë e hershme: Pse ndodhë dhe çfarë duhet të bëni

26/08/2020

Për një nënë të re, përvoja e privimit të gjumit pasi lind fëmijë është e sigurt. Por, ju me siguri nuk e keni kuptuar se ... Read More

Fëmija i mitur lihet i vetëm në banesë, tentativë tronditëse për të dalë nga dritarja

21/08/2020

E tmerrshme! Një fëmijë i mitur është lënë i vetëm dhe madje i mbyllur në banesë. Ai ka dalë në dritare, ndoshta në përpjekje për ... Read More