Tag: familjes

Çka po festohet në familjen e Afërdita Demakut?

29/03/2021

Afërdita Demaku e lumtur pranë familjes Këngëtarja e njohur, Afërdita Demaku është njëra prej këngëtareve, e cila është shumë aktive me projekte të reja muzikore. ... Read More

E vjehrra ka ditëlindjen, Dua Lipa e uron në mënyrën më të ëmbël

11/01/2021

Pas lidhjes me Anwar Hadid, Dua Lipa është bërë pjesë e pandarë e familjes së tij, ndërsa kalojnë një pjesë të mirë të kohës bashkë. ... Read More

Bashkëshortja e Lulëzim Bashës zbulon piknikun e së dielës, ja ku ka qenë çifti

03/01/2021

Viti i Ri 2021 e ka gjetur krah familjes kryedemokratin Lulzim Basha. Ka qënë bashkëshortja e tij, Aurela ajo që ka postuar në profilin e ... Read More

Princi Harry feston 36-vjetorin, royal family përjashton Meghan nga postimet e urimeve

15/09/2020

Ditëlindja e parë larg familjes royal për Princin Harry, që duke nisur nga ky vit do të festojë thjesht si një kalifornian dhe jo si ... Read More

Trashëgimtraja e Gucci-t trondit me deklaratën: Njerku abuzoi seksualisht 16 vjet me mua, nëna e gjyshja e fshehën

10/09/2020

Një dëshmi tronditëse vjen nga një trashëgimtare e Gucci-t, familjes më të famshme dhe të pëlqyer nga miliona qytetarë. Alexandra Zarini, mbesa 35-vjeçare e Aldo ... Read More

Kjo është familja pasuria e së cilës rritet me 3 milionë dollarë në orë

17/08/2020

Ju mund të habiteni, por pasuria e familjes Walton, e cila trashëgoi zinxhirin më të madh të shitjes me pakicë në botë, u rrit me ... Read More

Princesha e Dubait publikon videon tronditëse dhe më pas zhduket

01/06/2020

Pas princeshës Haya, një tjetër histori e anëtares së familjes mbretërore po bën bujë. Kanali i lajmeve CBS 60 Minutes ka zbuluar një video ku ... Read More

Një pjesëtar i ri i shtohet familjes së Marinës dhe Getoarit, moderatorja: Më ke bërë pafund të lumtur

29/04/2020

Një pjesëtar i ri i është shtuar familjes së moderatores së dashur për publikun Marina Vjollca dhe Getoar Selimi. Moderatorja ka postuar një video në ... Read More

Vlerat ushqyese dhe përfitimet shëndetësore të lakrës së kuqe

14/12/2019

Ajo që e bën lakrën e kuqe, një nga perimet më të mira të familjes së lakrave, është pikërisht ngjyra, falë pigmentit bimor me veti ... Read More

Nëse e shikoni këtë insekt në shtëpi, mos e vrisni

20/09/2019

Dyzetkëmbëshi Kleopatra është një arthropod i verdhë gri i familjes së njëmijëkëmbëshit dhe centropodëve. Me origjinë nga rajoni i Mesdheut, më pas u përhap në ... Read More

Gjethet e fikut mund të përdorën kundër tensionit të lartë

05/09/2019

Fiku është një frut i shijshëm dhe i ëmbël i familjes botanike ku bëjnë pjesë edhe manat. Fiqtë mund të hahen të freskët, të thatë, ... Read More

Kungulli jep përfitime të shumta për shëndet

14/07/2019

Edhe pse shpesh shihet si pjesë e familjes së perimeve, kungulli është shkencërisht një frut pasi që përmban fara.Por shikuar nga ana nutriciste është më ... Read More