Tag: dritë

Dalin detaje të reja rreth Covid-19

23/10/2020

Studimi i ri hedh në dritë të reja rreth Covid-19. Një studim i ri tregon se pas një të ftohure personi mund të jetë më ... Read More

Trondisin shkencëtarët: Ja çfarë ndodh me trurin e njeriut pas vdekjes

02/03/2020

Disa thonë se kanë parë dritë në fund të tunelit, ndërsa të tjerë pretendojnë se kanë fluturuar sipër trupit, duke parë se si mjekët u ... Read More

Roveri i NASA-s kapë një dritë misterioze në Mars

24/06/2019

Një dritë e bardhë që del nga sipërfaqja e Marsit është kapur nga roveri i NASA-s. Roveri i i NASA-s, i cili ka përshkuar sipërfaqen ... Read More

Sa i vjetër është “Njeriu në Hënë”?

24/06/2019

Modeli në formë fytyre me dritë dhe errësirë në Hënën e plotë është një shembull klasik i pareidolias, ku mendjet tona krijojnë objekte të njohura ... Read More

Fjetja me drita ndezur shkakton shtim në peshë

11/06/2019

Mbajtja e ndonjë drite lëshuar gjatë kohës kur flini – si nga një televizor ose nga një llampe e ndritshme – është lidhur me një ... Read More

Grabitja në Rinas, kush ishte “Daja” nga Kosova me Admir Muratajn në grabitjen e miliona eurove

24/04/2019

Detaje të reja dalin në dritë nga grabitja e 9 prillit në Aeroportin “Nënë Tereza”. Edhe pse nuk është konsideruar ende si një bashkëpunëtor i ... Read More

Vjedhja e milionave në Aeroportin e Tiranës – bëhet e ditur se si hynë grabitësit deri tek avioni dhe si nisi përplasja me armë me policinë (Foto)

09/04/2019

Detaje të tjera dalin në dritë pas grabitjes së bujshme të ndodhur pasditen e kësaj të marte në aeroportin e Rinasit. Grabitësit kanë hyrë nga ... Read More

Si ta mposhtim lodhjen pranverore

26/03/2019

Ardhja e pranverës dhe ditët më të ngrohta na sjellin më shumë dritë dielli dhe na bën të jemi më aktiv. Megjithatë, disa njerëz, pavarësisht ... Read More

Pendarovski edhe zyrtarisht kandidat për president

03/03/2019

3 Mars 2019 / 15:01 Stevo Pendarovski ka mare dritë jeshile nga Kongresi i 23-të i LSDM-së, me këtë edhe zyrtarisht ai do të jetë ... Read More

Miratohen plotësimet në propozim-buxhetin 2019

14/12/2018

14 Dhjetor 2018 / 15:19 Qeveria i dha dritë jeshile propozim- buxhetit shtesë për vitin 2019. Në mbledhjen e qeverisë janë harmonizuar amendamentet, që dolën ... Read More

Komisioni i Mandateve i heq imunitetin Gruevskit

27/11/2018

27 Nëntor 2018 / 16:19 Komisioni parlamentar për çështje të mandatit e imunitetit i dha dritë jeshile heqjes së imunitetit të Nikolla Gruevskit, ndërkohë që ... Read More

Komisioni votoi “pro” marrjes së mandatit Nikolla Gruevskit

07/11/2018

7 Nëntor 2018 / 11:46 Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imuniteti i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevski. Gjashtë ... Read More