Tag: Derisa

Maradona nuk gjen qetësi, pas operacionit në tru, tani e ka djalin në gjendje të rëndë

15/11/2020

Nuk ka qetësi për Maradonan. Djali i Diego Maradonas është infektuar me coronavirus, derisa pas komplikimeve – është dërguar me urgjencë në spital. Legjenda e ... Read More

Elita për këtë gjë është dembele derisa po përjeton shtatzëninë e dytë

13/11/2020

Për çka është dembele dhe me neps të çmendur Elita derisa po përjeton shtatzëninë e dytë? Elita Rudi dhe Gjiko janë nder çiftet më të ... Read More

Njerëzit me këto grupe gjaku vështirë dobësohen

23/09/2020

Jeni në luftë të vazhdueshme me kilogramët e tepërt, madje edhe derisa u përmbaheni këshillave të ndonjë diete? Nëse jeni ndër ata për të cilët ... Read More

Mes të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, 37 policë

27/06/2020

Derisa vendi po vazhdon përballjen me pandeminë COVID-19, numri i personave të infektuar po rritet. Përveç qytetarëve të shumtë që janë infektuar, të shumtë janë ... Read More

20 Makina Shtetërore Më Të Shtrenjta Në Botë

15/06/2020

Nëse mendoni se blerja e një makine është argëtim, prisni derisa të njiheni me makinat shtetërore nga vende të ndryshme të botës. Mbretërit, mbretëreshat, sulltanët, ... Read More

20 Makina Shtetërore Më Të Shtrenjta Në Botë

14/06/2020

Nëse mendoni se blerja e një makine është argëtim, prisni derisa të njiheni me makinat shtetërore nga vende të ndryshme të botës. Mbretërit, mbretëreshat, sulltanët, ... Read More

Përse meshkujt ndahen, përse e bëjnë këtë edhe femrat?

08/06/2020

Derisa vajzat ndahen për çështje personale, meshkujt kanë interesime të tjera. Ato ndahen sepse nuk dëshirojnë obligimet, ndërkaq ata kur humbin interesimin! Femrat përpiqen të ... Read More

Kirurgët i largojnë 90% të tumorit në tru, gjatë operacionit pacientja luan me violinë!

19/02/2020

Derisa kirurgët i largojnë një pacientes tumorin e saj nga truri, ajo luan violinë. Dagmar Turner, 53 vjeç, u diagnostikua me një tumor të madh ... Read More

Pyetjet që duhet t’i bëni vetes para se të divorcoheni

17/02/2020

Ti dhe partneri yt po mendoni për t’i dhënë fund martesës, por derisa të merrni një vendim do të ndiheni të frustruar, konfuzë apo në ... Read More

E pabesueshme, gruaja fiton shumën marramendëse nga basti i kundërt me burrin e saj

29/01/2020

Një grua në Francë ka fituar një shumë prej 507,000 funtesh, derisa i qëlloi rezultatet e 14 ndeshjeve në një bast, transmeton zeri.info Zonja në ... Read More

A është i lidhur përdorimi i kanabisit me kancerin

10/12/2019

Derisa përdorimi i marijuanës është duke u rritur në ShBA, hulumtuesit janë duke bërë kërkime nëse kjo substancë është e lidhur me rritjen e rrezikut ... Read More

Nëse e shihni këtë shenjë në gisht, ju kërcënon sëmundja e rëndë e mushkërive

31/10/2019

Simptomat e kancerit të mushkërive, fatkeqësisht, më së shpeshti nuk shfaqen derisa sëmundja të mos përparojë, ndërkaq pakkush e di që kjo shenjë në gisht ... Read More