Tag: biznesmenit

Teuta Selimi e mërzitë vdekja e Albert Krasniqit, e publikon këtë foto me një dedikim prekës

02/02/2021

Vdekja e biznesmenit nga Prishtina, Albert Krasniqit ka prekur gjithë komunitetin e botës së show bizit. Kjo pasi Alberti ishte për një kohë menaxher i ... Read More

Djali i miliarderit dhe supermodeles humb jetën nga mbidoza e drogës

20/01/2021

Djali i supermodeles amerikane, Stephanie Seymour dhe biznesmenit miliarder, Peter Brant është ndarë nga jeta në moshën 24-vjeçare. Mediat e huaja raportojnë se Harry Brant ... Read More

Plaka nga Hajvalia që “lë” shtatzënë gratë, e që çon nga karroca të paralizuarit

15/11/2020

Në Hajvali, një fshat pak kilometra larg Prishtinës, përveç rezidencës përrallore të biznesmenit dhe zëvendëskryeministrit Behgjet Pacollit, ku po ashtu një kohë tentohej të zhvendosej ... Read More

Fjolla Morina zyrtarizon lidhjen me biznesmenin/ Flet ish-bashkëshortja: Më shkatërroi familjen

21/10/2020

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, i ka shprehur publikisht dashurinë biznesmenit Fisnik Syla, përmes një mesazhi në ‘Instagram’, ku shkruante se “Thonë që “ Në ... Read More

Kongresi amerikan nderon familjen e Harry Bajraktarit

21/05/2019

Ceremoni e veçantë me rastin e 50 vjetorit të ardhjes së familjes së veprimtarit dhe biznesmenit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ... Read More

Vrasja në Shkodër, zbulohet e kaluara e dyshimtë e biznesmenit të bujtinave në Thethë

22/03/2019

Ekzekutimi me 20 plumba i biznesmenit të bujtinave Ferdinand Polia më 20 mars 2019 në Shkodër mund të jetë bërë nga vrasës me pagesë. Policia ... Read More

Nënat gjakovare falënderojnë shqiptarët në Amerikë për ndihmën

21/03/2019

Në restorantin e njohur “Çka ka Qellu”, në Bronx, të New Yorkut, pronë e biznesmenit dhe veprimtarit Ramiz Kukaj, është mbajtur një mbrëmje falënderuese për ... Read More

Sot skadon afati I paraburgimit 30 ditor në rastin “Imperia”

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 10:59 Sot skadon afati 30 ditor i paraburgimit shtëpiak të biznesmenit Orce Kamçev dhe ish-drejtorit të DSK-së Sasho Mijalkov si dhe ... Read More

“TNT”, Canovski ka kërkuar edhe ndihmën e Ahmetit

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 11:16 Sefer Canoski, djali i biznesmenit Fijat Canoski, në seancën e sotme gjyqësore për rastin “TNT” që ka të bëjë me ... Read More